Sklepy Tesco definitywnie zamknięte. Netto nie przejmie słynnych adresów

Hipermarket Tesco, fot. Wikipedia.
Hipermarket Tesco, fot. Wikipedia.
W sklepach sieci Tesco nie zrobimy już więcej zakupów. Ostatnie placówki zakończyły działalność pod koniec października 2021 roku. Część adresów przejmie spółka Netto, ale zdecydowana większość sklepów zostanie zamknięta.

Netto nie przejmie wszystkich sklepów Tesco

Tesco w całej Polsce miało blisko 400 lokalizacji. Nie wszystkie miejsca i formaty odpowiadają nowemu nabywcy. W rezultacie logo na Netto nie zmieniło aż 61 sklepów Tesco, a 36 z nich zakończyło działalność w ostatnim miesiącu. Szacuje się, że na koniec 2021 r. już blisko 200 sklepów przejętych od Tesco przez Salling Group będzie działało pod szyldem Netto. Dla części placówek nowy właściciel będzie musiał znaleźć inny pomysł na zagospodarowanie, np. odsprzedaż pod inne cele niż handlowe.

Polecamy:

Tesco się żegna z polskimi klientami

Sieć Tesco pożegnała się z polskimi klientami następującymi słowami:

"Drodzy Klienci! Informujemy, że sieć Tesco zakończyła swoją działalność w Polsce. Większość sklepów zmieniła lub w niedalekiej przyszłości zmieni swój szyld na Netto. Doceniamy wszystkich naszych Kolegów oraz Klientów i chcielibyśmy podziękować im za zaufanie, lojalność i wsparcie okazywane nam przez wszystkie lata."Z kolei w Warszawie mieszkańcy postanowili pożegnać Tesco Kabaty uroczyście. Kilka dni przed dniem Wszystkich Świętych na Ursynowie zapalono znicze przed sklepem, który zamknął drzwi 26 października.

Kaufland zainteresowany lokalizacjami Tesco

Część dawnych sklepów Tesco przejmuje nie Netto, ale Kaufland, m.in. placówkę w Krakowie przy ul. Kapelanka 54. To właśnie tam znajdowała się centrala brytyjskiej firmy w Polsce i najlepiej wspominany przez mieszkańców Krakowa market, w którym niegdyś można było robić zakupy 24 godziny  na dobę.  

Dziś Kaufland w miejscu dawnego Tesco działa również w: Warszawie (dwa sklepy), Lublinie, Ostrołęce, Gdańsku, Koszalinie, Poznaniu, Zielonej Górze, Wrocławiu, Katowicach oraz Krakowie (dwa sklepy). Nowy sklep w Krakowie na Kapelance ma ruszyć już w grudniu 2021 roku.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka