Głos rozsądku w Twoim domu
O łaskę detoxu dla wciąż błądzących, prosimy Cię, Panie... bo w życiu, jak i w polityce, nie ma przypadków - są tylko znaki ... lecz "oczy ich nadal są ślepe".
47 obserwujących
324 notki
401k odsłon
628 odsłon

Kidawa-Błońska to tylko "zając" i kamikaze „wajchowych”?

Wykop Skomentuj11

Patrzę sobie w telewizorze na rozpaczliwe miotanie się „wiodącej kandydatki”  i „prawdziwej prezydentki” - niby pełnej wzniosłych, wyuczonych deklaracji, ale w praktyce tryskającej jadem, hejtem i kłamstwami na wszystkie strony.

I już nawet przestałem się dziwować – jak ta pani chce w ogóle wygrać wybory, zapominając, że kłamstwo ma krótkie nogi?

Pisałem już, że raczej nikt z ANTYPISU nie marzy o majowej wygranej, a ich celem jest jedynie zyskanie lepszej pozycji w tym bloku, oczywiście, kosztem swych "ideowych"  konkurentów i "braci w nieszczęściu"  (bo kolejny udział w przegranej i do tego antypolskiej sprawie demoralizuje, co najmniej prowadząc do kaca moralnego).

image

                                              -  = > PREZYDENT i pięcioro krasnoludkow

A dziś jedyną osobą z ANTYPISU serio traktującą ten wyścig wydaje się być ta, która, wbrew pozorom, ma w nim najmniej szans. Bo p. Kidawa-Błońska to bardzo by chciała, ale nie wie, że raczej nie będzie jej to dane…

Bo jej kampania jest tak prowadzona, by jedynie dopieścić najtwardsze jądro jej środowiska, zrażając przy tym wszystkich innych potencjalnych zwolenników – a tak nie wygrywa się żadnych wyborów, a już szczególnie prezydenckich.

Bo kampania wyborcza pani Kidawa-Błońskiej wydaje się dziś być ucieleśnieniem wszystkich wad i słabości schyłkowej Platformy - "wygrać to my znów nie wygramy, ale chociaż oplujemy sobie i zawczasu zgnoimy zwycięzcę".

A Tusk - niby to ją popierając – praktycznie storpedował wczoraj jej kampanię (bo jego człowiekiem najwyraźniej jest Hołownia, walczący o ten sam elektorat) - publicznie odcinając się od jej podstawowego straszaka, czyli hasła o"polexicie".

Bo poza hejtem i kłamstwami p. Małgosia niczego innego wyborcom dziś nie oferuje, zażarcie walcząc o poparcie "wszystkich ubywateli i sz-KOD-ników". 

A to właściwie toruje drogę p. Szymonowi, który na jej tle będzie z każdym tygodniem coraz bardziej jawić się lemingom niemalże jako mąż stanu...

Pani Małgosia wydaje się dziś robić za klasycznego "zająca", mającego rozprowadzić faworyta "na rekord" (a żaden wyczerpany swym harcowaniem "zając" nie kończy wyścigu) -  tyle, że samą bidulkę "zapomniano" o tym poinformować.

Krótko mówiąc - intencją "wajchowych"  najwyraźniej jest tak dokumentne skompromitowanie Platformy poprzez jej kandydatkę - by możliwe było "całkiem nowe otwarcie"  i spokojna eutanazja tej partii.

Czyli, im więcej głupot, im więcej bezmyślnego i odrażającego hejtu, im więcej kłamstw i hipokryzji - tym "lepiej", p. Małgosiu...

Bo tak przecież podpowiadają pani doradcy, których jedyną strategią jest "polowanie na Dudę"?

Czyli co, znowu będzie "trzech (całkiem nowych) tenorów", będą nowe marionetki i będą nowe hasła - tylko "wajchowi" oraz  sponsorzy (+ ich pieniądze) - jak zawsze, będą starzy...???

Bo zawsze łatwiej wymienić "aktorów na scenie politycznej" niż reżyserów tych spektakli, nie mówiąc już o zatrudniających ich wszystkich producentach.

Ale nie wydaje mi się, by p. Szymon udźwignął to brzemię i chyba będą oni musieli poszukać sobie innego - „jeszcze bardziej fajnego i jeszcze bardziej nowoczesnego zbawcy"…

image

P.S. A dzisiejsze poparcie dla PIS-u i A. Dudy jest przecież reakcją na trzy dekady antypisa...konsekwentnie uprawianego przez michników, jeszcze zanim PIS się pojawił.


Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka