Głos rozsądku w Twoim domu
O łaskę detoxu dla wciąż błądzących, prosimy Cię, Panie... bo w życiu, jak i w polityce, nie ma przypadków - są tylko znaki ... lecz "oczy ich nadal są ślepe".
47 obserwujących
324 notki
402k odsłony
217 odsłon

Czterogłowa hydra ANTYPISU

Wykop Skomentuj2

Wydawać by się mogło, że w Konfederacji Zjednoczona Prawica zyskała „cichego sojusznika na prawicy”  – kogoś w rodzaju nadwiślańskiego Jobbika, domagającego się radykalniejszych reform i przyśpieszenia tempa odchodzenia od patologii III RP. 

A głos na tę partię miał być tylko prztyczkiem w nos PIS-u i lekkim utemperowaniem zbyt pewnego siebie hegemona, tak by dalsze niezbędne reformy odbywały się już "pod większą kontrolą społeczną”.

image

Sygnałem ostrzegawczym winna być jednak ostentacyjna prorosyjskość ugrupowania oraz jego nieskrywany antyamerykanizm.

Warto było też zawczasu posłuchać głosów z wewnątrz tamtego obozu… 

„Poseł Marek Jakubiak twierdzi, że jeśli Konfederacja wejdzie do Sejmu, będzie gotowa, by wejść sojusz z Platformą Obywatelską. Zdaniem polityka, różnice ideologiczne i programowe w takiej sytuacji zeszłyby na drugi plan. - Dla interesu zrobi się wszystko - ocenił.” 

= > Oni są w stanie utworzyc rzad z PO

„Opieram tę tezę na takiej obserwacji, że podczas kiedy brałem udział w kilku spotkaniach Konfederacji, bo jak się tylko połapałem w czym rzecz, to szybko opuściłem ten projekt, to nie było innej mowy, niż „PiS jest taki i taki, PiS jest absolutnie socjalistyczne, komunistyczne” i masa epitetów. W związku z tym pozostaje tylko druga strona i trzeba się z nią dogadać.”

= > Jakubiak o Konfederacji

… jak i z zewnątrz – bo przysłowiową „kropkę nad i” , jeszcze przed wyborami, postawił prominentny platformers: 

„Sławomir Neumann, były przewodniczący klubu parlamentarnego PO-KO i poseł Platformy Obywatelskiej, powiedział, że „można sobie wyobrazić zbudowanie rządu ratunku narodowego” wspólnie z Konfederacją. (…)  – …który by przeprowadził Polskę przez najbliższe miesiące, odbudował w Polsce demokrację i doprowadził do tego, że ludzie, którzy łamią konstytucję i praworządność, zostaną odsunięci.”

= > Rzad ratunku narodowego PO z Konfederacją? 

I wszystko stało się jasne… i trudno powiedzieć, żeby ich wyborcy nie wiedzieli, co robili…

Szkoda tylko, że Jarosław Kaczyński zawczasu jednoznacznie nie zaliczył Konfederacji do ANTYPISU…

„Podczas konwencji wyborczej PiS w Bielsku-Białej mówiąc o przeciwnikach politycznych PiS Kaczyński ocenił, że w przypadku Konfederacji nie wiadomo, czego można się spodziewać, jeżeli dostanie się do parlamentu.

Jeżeli chodzi o pozostałe partie, to jest jedna partia w trzech odmianach - jedna partia anty-PiS - powiedział.” 

= > To jedna partia w trzech odmianach

Bo moim zdaniem ANTYPIS wyraźnie okrzepł i stoi dziś na czterech solidnych filarach, wg zasady - "dla każdego coś miłego".

Bo patrząc od lewej do prawej, to mamy tam: 

"Lewicę"  - centro-lewicę (POKO) - centro-prawicę (PSL z kukistami) - oraz prawicę (konfederaci).

Tak by każdy wrogi PIS-owi wyborca mógł sobie z czystym sumieniem zagłosować na swoich... a o ich utrzymanie w stanie "permanentnej antypisowskiej gotowości rewolucyjnej"  to już dbają 24/7 wszystkie "zaprzyjaźnione redakcje".

A ponieważ te  elektoraty jednak się nie sumują - co udowodniły wybory europejskie - partie te muszą się maskować i startować oddzielnie - bo to, co pociąga jednych wyborców ANTYPISA, to jednocześnie odrzuca innych....

Ale to i tak jest jedna czterogłowa hydra - prawdziwa "banda czworga"... połączona tajnym hasłem odsunięcia PIS-u od władzy - "by było, jak było" - tyle, że jej narracja jest obecnie rozpisana na cztery głosy, zwracające się do różnych segmentów społeczeństwa....

image

A celem jej ataków jest jedyna partia środka - środowisko propolskich "normalsów", którzy w odróżnieniu od swych zapienionych, rozhisteryzowanych i zacietrzewionych przeciwników twardo stąpają po ziemi i

  • sprzeciwiają się budowaniu u nas kolejnej marksistowskiej utopii – tym razem tęczowo-migracyjnego "nowego wspaniałego świata",
  • sprzeciwiają się federalizacji Europy
  • oraz pragną promocji rodziny oraz rozwoju rodzimej klasy średniej w ramach polskiego wariantu państwa dobrobytu.

 image

Czy możliwe jest jaśniejsze zaznaczenie dzielących nas podziałów? 

Nawet wyniki wyborów wyraźnie wskazują na czysto wewnętrzny przepływ głosów i mandatów w ramach ANTYPISU:

(POKO – czyli PO + .N + plankton) = -32 mandaty

Koalicja Polska (PSL + Kukiz) = -28 mandatów

Lewica = +49 mandatów

Konfederacja= +11 mandatów

Czyli zyski i straty ANTYPISU dokonywały się, jak gdyby wyłącznie „w rodzinie”,  bo PIS zachował stan posiadania z poprzedniej kadencji.

Ale z uwagi na wyższą frekwencję i większą ilość partii w sejmie tym razem PIS potrzebował do dalszych samodzielnych rządów znaczącego przyrostu poparcia, gdzie dosłownie każdy głos i każdy mandat się liczył.

I tylko nieprawdopodobnej wręcz mobilizacji zwolenników Zjednoczonej Prawicy (2.3 mln nowych wyborców – wzrost elektoratu o 40%, z 5.7 do ponad 8 milionów) zawdzięczamy możliwość kontynuowania reform i dziejową szansę na ostateczne wyrwanie Polski z łapsk kręgów na niej pasożytujących – ...i tych wewnętrznych,  i tych globalistycznych.

P.S. Dziś mamy kolejną odsłoną odwiecznego polskiego konfliktu - starcia sił propolskich z partią zagranicy.

A tak zmagania te były opisywane wcześniej:

"W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie."  - Adam Jerzy książę Czartoryski, w. XIX.  

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: 

"Podczas kryzysów - powtarzam - strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, miłując tylko Polskę, służąc jedynie Polsce i nienawidząc tych, którzy służą obcym."  - Józef Piłsudski, w. XX  

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::  

"Jedni są w obozie amerykańskim, drudzy w rosyjskim, trzeci w brytyjskim, niemieckim, francuskim - tylko, k..., nikogo nie ma w obozie polskim!!!"  - Aleksander Gudzowaty, w. XXI

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale