Taki sobie
Zawsze warto być człowiekiem
11 obserwujących
274 notki
283k odsłony
1474 odsłony

Spór kompetencyjny czyli kto sądzi w Polsce Sąd czy Sejm?

Wykop Skomentuj69

    Tonący brzytwy się chwyta. Już od pięciu lat PIS próbuje forsować różne pomysły pozwalające politykom uzyskać kontrole nad sądami, co uniemożliwiało by ich ewentualne skuteczne osądzenie. Uzyskali by oni w ten sposób swoją upragnioną złotą wolność do wszystkiego.

    Wszyscy im mówili że model ten z poprzednich epok w XXI wieku wewnątrz Unii Europejskiej nie mają prawa bytu i będą traktowane jak zamach na demokrację i obecne rozumienie Państwa Prawa. Trójpodział władzy jest dużym osiągnięciem cywilizacji Europejskiej i podstawą działania współczesnych Państw. PIS jednak nikogo nie słuchał i szedł własną drogą z każdym kolejnym krokiem coraz bardziej się zaplątując we własne sieci.

    Jutro ma się odbyć rozprawa Sądu Najwyższego który zgodnie z wyrokiem TSUE ma osądzić czy nowo powołany KRS jest ciałem niezależnym. Jeżeli wyrok tego postępowania będzie nie pomyśli PIS oznaczać to może wyrzucenie wszystkich zmian PIS w sprawie sądów do kosza i powstanie ogromnego chaosu prawnego w Polsce. Aby zapobiec konsekwencji tego co narobił PIS w przeszłości, za wszelką cenę próbuje się storpedować proces sądowy który i tak musi się odbyć. W akcie desperacji, ponieważ Sejm ma swój wyrok który najprawdopodobniej będzie inny niż wyrok Sądy Najwyższego wymyślono "złotą myśl", że w takim przypadku jest spór kompetencyjny kto ma wydawać wyrok w tej sprawie, Sejm czy Sąd Najwyższy? Oczywiście Sejm jest jedynie władzą ustawodawczą i nie ma on żadnych kompetencji do wydawania żadnych osądów, gdyż tym zajmuje się władza sądownicza czyli Sąd Najwyższy. Ale w oparach absurdu utopi jaką na serwuje PIS każdy absurd staje się rzeczywistością. Podążamy w chaos i coraz bardziej surrealistyczne majaczenia obecnie rządzących i ich wyznawców, które prowadzą w ślepą uliczkę zakończoną katastrofalnym zderzeniem z rzeczywistością.

    Są to konsekwencje działań z przeszłości. Zapoczątkowała to Szydło niepublikująca wyroku TK, osądzając że był on wydany niezgodnie z prawem mimo że Szydło nie miała kompetencji do osądzania a takie kompetencje mieli sędziowie TK. Pomieszanie z poplątaniem wywołuje reakcje łańcuchową i oparcie się na błędnych założeniach budowanie domku z kart, którego przeznaczeniem jest nieubłagany kolaps.

    Sędzia Rzeczpospolitej nakazał Kancelarii Sejmu ujawnienie list rekomendacji dla sędziów KRS. Ale ponownie Kancelaria Sejmu mówi Sędzi że ten wydał zły wyrok i odmawia jego wykonania. Kolejne absurdalne tłumaczenie że niby tak ważne dokumenty są sporządzone na papierze gazetowym który się zniszczy podczas kopiowania. Kto w XXI wieku tak ważne dokumenty trzyma na papierze gazetowym i w dodatku kopiowałem setki gazet i nigdy żadna nie uległa zniszczeniu. Wyznawcy PIS tak kochają swoją partię że nie widzą żenady z zaistniałem sytuacji i śmieszności jaką staje się nasza Rzeczpospolita. Powiedzieć że jest to państwo z tektury to powiedzieć za mało bo jest to państwo na papierze gazecianym pisane, bo jak trzeba będzie uciekać gdzie pieprz rośnie to takie państwo łatwo puścić z dymem zacierając za sobą dowody i oto tu najprawdopodobniej chodzi.

Wykop Skomentuj69
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka