Blog
Taki sobie
slej2
6 obserwujących 113 notek 84099 odsłon
slej2, 11 maja 2017 r.

PO odpowiada na pytania a media narzucają PIS-owską interpretacje.

260 12 0 A A A

     Na wstępie dodam że polityka to bagno i uczciwy człowiek nie ma tam co szukać. Politycy muszą opanować do perfekcji dwuznaczność wypowiedzi tak aby coś powiedzieć ale móc się potem z tego wycofać. Innym słowem tak odpowiedzieć by wyglądało to na odpowiedź a jednocześnie przemilczeć niewygodne odpowiedzi. Kiedyś był duet Tusk - Schetyna i to ten drugi obmyślał strategie polityczne a Tusk umiejętnie je przedstawiał. Schetyna bez wątpienia jest świetnym graczem politycznym (w niecałe dwa lata podniósł PO z kolan) ale brakuje mu umiejętności wypowiadania się. Kiedy chce ominąć niewygodne pytanie robi to bardzo niezgrabnie a PIS bezlitośnie to wykorzystuje.


Przedstawiam link do wczorajszej konferencji której interpretacja została zmanipulowanahttps://www.youtube.com/watch?v=PZhzGfvuNEE

Brakuje niewygodnego pytania:

- Nie. Jestem za tym, żeby nie przyjeżdżali do Polski. Dziękuję - tak odpowiedział na pytanie reportera TVP Info. Dopytywany, czy jest to oficjalne stanowisko Platformy Obywatelskiej stwierdził: - Tak, tak. To jest oficjalne stanowisko PO.

     Na salonie pokazała się też wiadomość "Ewa Kopacz: rząd był przeciwny przymusowej relokacji uchodźców"

http://newsroom.salon24.pl/777542,ewa-kopacz-rzad-po-byl-przeciwny-przymusowej-relokacji-uchodzcow

     Nie od dziś wiadomo że PIS jak i jego elektorat słyszą to co chcą słyszeć jednocześnie będąc głuchym na to co niewygodne. Od razu padła insynuacja jakoby PO zmieniła zdanie, w końcu PO z entuzjazmem chciała by Polskę zalała fala uchodźców którzy skutecznie zmienią Polskę w państwo muzułmańskie przy okazji gwałcąc wszystkie Polskie kobiety. Interpretacja ta jakoby PO zmieniła zdanie niestety przejęły również nie prawicowe media a PO po raz kolejny ma problem z prostowaniem pomuwień.

     Co do słów Kopacz nie ma tam żadnego kłamstwa, kiedy Europe zalała fala uchodźców pojawił się pomysł przymusowej relokacji uchodźców. Do tej pory to kraje starej unii wykazywały solidarność z krajami biednymi głównie poprzez dotacje na ich rozwój, teraz kiedy je dotkną problem żądano solidarności od tych krajów które ten problem nie dotkną. Jednak kraje Wyszehradzkie w tym Polska jeszcze za czasów PO nie zgodziły się na przymusową relokacje, Kopacz zaproponowała dobrowolne przyjęcie uchodźców w ilości jakie dane państwo uzna za słuszne i sama zaoferowała że Polska może przyjąć około 2 tyś uchodźców. PIS wtedy zmanipulował opinie publiczną wykorzystując że Polak boi się wszystkiego co obce i narzucił narracje że oto Kopacz che muzułmanizacji Państwa i na własne życzenie zaprasza gwałcicieli i terrorystów oraz naraża obywateli na egzotyczne choroby. 2 tyś ludzi którzy uciekali przed wojną i bombami przedstawiana była jako najazd hord barbarzyńców których jedynym celem jest zniewolenie Polski. Przykre to że Polacy tej narracji ulegli i wpadli wręcz w paniczny strach przed obcymi. Ten strach przybiera schizofreniczne rozmiary, PIS tak się obawia muzułmanów że nawet panicznie zablokował przyjęcie dziesięciu Syryjskich sierot które zaoferował Sopot.

     Przykre to tym bardziej że według rożnych szacunków w całej historii mieliśmy od 18 do 40 milionów uchodźców i emigrantów którzy opuścili Polskę i osiedlili się na całym świecie. Polacy ze względu na swoją trudną historię to naród uchodźców i emigrantów którzy nieraz nawet w państwach muzułmańskich przyjmowani byli przyjaźnie, gdzie tradycją naszych przodków z której byli oni dumni była gościnność i tolerancja a teraz boimy się jak ognia 2 tyś uciekinierów z terenów ogarniętych straszliwą wojną a nawet panicznie boimy się dziesięciu sierot. Zawsze byłem dumny z tego że jestem Polakiem i nigdy się tego nie wstydziłem, wiedziałem że mamy swoje zalety i wady ale teraz po raz pierwszy jest mi wstyd za tego typu paranoje.

    Szacuje się że Polska przyjęła około 80 tyś Czeczenów z których większość to muzułmanie, dzięki umiejętnemu wprowadzaniu tych ludzi w Polskie społeczeństwo zostali oni przez nie wchłonięci i nie stanowią oni żadnych większych problemów.

    Zapytano 20 Polaków „czy powinniśmy płacić na dzieci imigrantów pracujących w Polsce. 80 proc. osób było przeciwnych." Kiedy zapytano te same osoby czy Polacy pracujący w Anglii powinny dostawać zasiłki większość odpowiedziała twierdząco.

http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,15246113,Moralnosc_Kalego___Anglicy__Niech_nam_placa_na_dzieci_.html

Ten nieprofesjonalny sondaż przedstawia naszą obłudę, nam należy się wszystko ale my nie chcemy dać nic w zamian.

     Kiedyś sławny raper Eminem wypowiedział się że nie chce grać dla Polaków i Żydów, nie żebym go słuchał ale wtedy mnie to oburzyło jednak teraz kiedy widzę jak moi rodacy się zachowują chyba go rozumiem.

Opublikowano: 11.05.2017 12:08.
Autor: slej2
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Niestety nie wszyscy uważają tak samo jak ty.
  • Zdziwiłbyś się jak wielu z nich to ludzie wykształceni, to nie tylko ultrasi. Patriotyzm jest...
  • IPN umorzył śledztwo o fałszowanie przez SB teczek na Wałęsę ponieważ . Karalność tych...

Tematy w dziale Polityka