Obraz kard. Stanisława Dziwisza z muchomorem na głowie trafił na aukcję WOŚP

fot. Canva/Wikimedia
fot. Canva/Wikimedia
Obraz przedstawiający kard. Stanisława Dziwisza z kapeluszem muchomora na głowie może być Twój. Został on wystawiony na licytację w ramach WOŚP.

Na licytację WOŚP trafił obraz  "Królestwo Grzybów" Tomasza Kokotta, o którym było głośno w mediach. Przedstawia kard. Stanisława Dziwisza z kapeluszem muchomora na głowie.

Czytaj też:

Kard. Stanisław Dziwisz z muchomorem na głowie na licytacji WOŚP

Osoba, która wylicytuje "Królestwo Grzybów",  oprócz obrazu będzie miała możliwość spotkania się z autorem w jego pracowni w Zabrzu.

"Obraz 'Królestwo Grzybów' był częścią wystawy uczestników 45. Biennale Malarstwa Bieska Jesień 2021. Chociaż nie został nagrodzony, jest najszerzej komentowanym w internecie i mediach obrazem uczestników tego przeglądu. Jest jednym z wielu obrazów Tomka, w których autor podejmuje się komentarza do otaczającej nas rzeczywistości i manifestuje swoje poglądy w sprawach społecznie ważnych" - czytamy w opisie aukcji. 


Dlaczego kardynał Stanisław Dziwisz jest grzybem?

Kardynał Stanisław Dziwisz został namalowany przez zabrzańskiego malarza Tomasza Kokotta. – Namalowałem go w bajkowym stylu, którym często posługuję się w moich pracach będących komentarzem do społecznie ważnych tematów – powiedział malarz cytowany przez portal silesia24.pl.

– Drugie posiedzenie komisji podjęło już decyzje przyglądając się dokładnie oryginałom przesłanym przez artystów. Organizatorzy opublikowali listę obrazów, które będzie można zobaczyć na pokonkursowej wystawie. Wśród wspaniałych artystów, którym serdecznie gratuluję, znalazło się też moje nazwisko – zapowiedział Kokott.

Polecamy:

KJ


Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo