(Pizza neapolitańska z pieca opalnego drewnem. Fot. Pxfuel.com)
(Pizza neapolitańska z pieca opalnego drewnem. Fot. Pxfuel.com)

Najlepsze pizzerie w Europie. W rankingu aż trzy knajpy z Polski

Redakcja Redakcja Gotowanie Obserwuj temat Obserwuj notkę 22
Pizzeria "Ostro" z Gdańska, "Ciao a Tutti" z Warszawy oraz "Zielona Górka" z Pabianic znalazły się w prestiżowym rankingu "50 Top Pizza”. Jest to zestawienie najlepszych lokali gastronomicznych serwujących pizze w całej Europie.

Polska pizzą stoi 

Opublikowano ranking "50 Top Pizza”, który zestawia najlepsze lokale gastronomiczne serwujące pizze. W zestawieniu znalazły się trzy polskie pizzerie: "Ostro" z Gdańska, "Ciao a Tutti" z Warszawy oraz "Zielona Górka" z Pabianic. Warszawski lokal znalazł się w zestawieniu po raz trzeci, z kolei lokale z Gdańska i Pabianic po raz drugi. 

Przy wyborze "50 Top Pizza" brane pod uwagę są m.in. smak dania, jakość składników, karta menu, obsługa danego lokalu. Najlepszą pizzerią w prestiżowym rankingu okazała się Sartoria Panatieri z Barcelony, drugie miejsce przypadło Bæst z Kopenhagi, a trzecie 50 Kalò z Londynu.


Dodajmy, że w rankingu nie ma włoskich restauracji, dla których poświęcony jest oddzielny ranking. 

"To nie przypadek" 

"To już nie może być przypadek, kiedy drugi raz rzędu zostajesz wytypowany do 50 najlepszych pizzerii w Europie. Co więcej, również i w tym roku zostaliśmy okrzyknięci nr 1 w Polsce!!! Dziękujemy całemu zespołowi OSTRO. to jest nasza wspólna wygrana, każdy z osobna dołożył cegiełkę do tego SUKCESU" – poinformowała gdańska pizzeria na Facebooku. 

Szef kuchni "OSTRO" Kamil Szuba uznawany jest przez właściciela restauracji za ojca sukcesu. – Nie mamy typowej neapolitańskiej pizzy. Troszeczkę eksperymentujemy, chcemy by była inna. Nie chcieliśmy być schematyczni – dodaje szef pizzerii Paweł Olszówka w rozmowie z Gdańsk.pl. 

MP

(Pizza neapolitańska z pieca opalnego drewnem. Fot. Pxfuel.com)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj22 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości