Dyrektor programowy Polsatu Edward Miszczak / źródło: PAP
Dyrektor programowy Polsatu Edward Miszczak / źródło: PAP

"Nasz nowy dom". Miszczak przerywa milczenie i zdradza sekret

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Na początku maja media obiegła informacja o zakończeniu współpracy Polsatu z Katarzyną Dowbor. Nową prowadzącą programu "Nasz nowy dom" została Elżbieta Romanowska. Na temat tej zmiany wypowiedział się w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl dyrektor programowy stacji, Edward Miszczak, który przekonuje, że jej celem nie jest "odmładzanie twarzy programu".

Rozstanie Katarzyny Dowbor z Telewizją Polsat

W poniedziałek 8 maja informowaliśmy o zakończeniu współpracy Polsatu i Katarzyny Dowbor, która prowadziła hitowy program stacji "Nasz nowy dom".

— Dziękujemy Katarzynie Dowbor za ogromną wrażliwość, zaangażowanie, profesjonalizm i wkład, który wniosła w tworzenie naszego programu — przekazał wówczas w komunikacie dyrektor programowy Telewizji Polsat Edward Miszczak. 

— Nowe szefostwo, nowe porządki — pisała wówczas dziennikarka na swoim Instagramie.  — I to odmładzanie wszystkiego i wszystkich — dodała. Podkreśliła jednak, że czekają ją nowe wyzwania, o których zamierza informować za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.


Nowa prowadząca programu "Nasz nowy dom"

Nową prowadzącą programu "Nasz nowy dom" została Elżbieta Romanowska, którą kojarzyć można m.in. z serialu "Ranczo" czy z 11. edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo". W zeszłym tygodniu ruszyły nagrania odcinków z jej udziałem.

— Jest osobą, której zależy na pomocy rodzinom w programu, a nie na promocji własnej osoby. Śledziła dotychczasowe odcinki programu, które ją wzruszały — powiedziała w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl jedna z osób pracujących w Polsacie.

Edward Miszczak tłumaczy się ze zmian w programie

Portal Wirtualnemedia.pl rozmawiał z Edwardem Miszczakiem na temat tych zmian, m.in. w kontekście wpisu Katarzyny Dowbor, w którym zarzuciła stacji "odmładzanie wszystkiego i wszystkich".

— Ja mam 67 lat i nie zrobię z siebie młodzieniaszka — powiedział dyrektor programowy Polsatu w rozmowie z portalem, zaprzeczając tym samym zarzutom Dowbor. — Jak w to w telewizji. Telewizja rządzi się nowymi twarzami, nową rzeczywistością — dodał.

Miszczak, pytany o to, czy w innych programach Polsatu również szykują się zmiany odparł, że "jak by nie było zmian, to byłaby wielka stagnacja".

"Nasz nowy dom", hit Polsatu. Ile zarabia Katarzyna Dowbor?

"Nasz nowy dom" emitowany jest na antenie Polsatu od 2013 roku. W programie ekipa remontowa w ciągu pięciu dni przeprowadza remont domu lub mieszkania należącego do rodzin, których sytuacja życiowa nie pozwala na wykonanie tych prac.

Niedawno pisaliśmy, że za jeden sezon programu „Nasz nowy dom” Katarzyna Dowbor otrzymuje około 50 tys. złotych. W 2022 roku prezenterka nabyła świadczenia emerytalne i – jak sama przyznała – jest z nich zadowolona. W styczniu było to około 4,5 tys. złotych.

— Moja emerytura to nie są grosze. Jestem zadowolona... Pracowałam na etacie przez 30 lat w państwowej firmie, odkładałam składki i mam emeryturę. Nie jest ona może jakaś bardzo wysoka, ale też nie jest bardzo niska. Nie narzekam. Gdy dostałam pierwszą emeryturę, przeżyłam szok. To było jak z pierwszą pensją — zdobyła się na publiczne wyznanie w styczniu tego roku. 

RB

(na zdjęciu: dyrektor programowy Polsatu Edward Miszczak / źródło: PAP)

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj9 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura