Prezydent Duda wie, kogo wyznaczy na premiera. Wieczorem orędzie

Redakcja Redakcja Prezydent Obserwuj temat Obserwuj notkę 146
Andrzej Duda podjął decyzję ws. pierwszego konstytucyjnego kroku ws. sformowania rządu. Marcin Mastalarek - szef gabinetu prezydenta - oznajmił, że dziś wieczorem prezydent wygłosi orędzie.

- Po przeprowadzeniu konsultacji i głębokim zastanowieniu, prezydent Andrzej Duda podjął już decyzję ws. tzw. pierwszego kroku. Decyzja jest ostateczna więc ścigającym się na apele do Prezydenta polecam spokojne oglądanie wieczornego orędzia - czytamy na Twitterze Marcina Mastalerka. 

 


Dwóch kandydatów na premiera

Pozostaje jedno pytanie: od 13 listopada większość sejmową będzie formował Mateusz Morawiecki, jak chcą politycy PiS, czy jednak od razu Donald Tusk, który w koalicji KO-Trzecia Droga-Lewica dysponuje 248 mandatami w parlamencie? Dowiemy się dziś wieczorem podczas prezydenckiego orędzia. 

W ostatnim wywiadzie dla Interii premier Morawiecki twierdził, że będzie próbował zdobyć większość dla PiS. - Nie umiem i nie chcę tego szacować w procentach. Szanse są, dopóki posłowie mogą zdecydować. Będziemy walczyć do końca, by zwycięstwo PiS w wyborach mogło przełożyć się na realizację naszego programu. Czy ta misja się powiedzie? To okaże się za kilkanaście dni, jeśli pan prezydent nam powierzy misję w pierwszym kroku konstytucyjnym - ocenił. 


Fot. Andrzej Duda/KPRP Jakub Szymczuk


GW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka