35 obserwujących
688 notek
372k odsłony
  363   0

ATAK "GAZETY POLSKIEJ" NA RADIO LWÓW

FOTO INTERNET
FOTO INTERNET

ATAK "GAZETY POLSKIEJ" NA RADIO LWÓW

NIE TYLKO WYBORCZA ATAKUJE POLSKICH PATRIOTÓW

Redaktor Katarzyna Gójska-Hejke z „Gazety Polskiej” zaatakowała publicystkę tygodnika „Polska Niepodległa”, Marię Pyż-Pakosz – mieszkającą we Lwowie polską patriotkę i redaktor naczelną „Radia Lwów”.
Pani Gójska-Hejke nie miała żadnych oporów by opluć naszą odważną rodaczkę walczącą od lat o prawa polskiej mniejszości mieszkającej na polskich ziemiach należących dzisiaj do Ukrainy.
W tekście Gójskiej-Hejke czytamy: "Fakty są bowiem takie, że pani Pakosz-Pyż nie jest reprezentatywnym głosem polskiej społeczności na Wschodzie. A jeśli czyimkolwiek głosem jest – poza własnym i części najbliższej rodziny – to głosem Rosji".
Ciekawi jesteśmy, kto zatem jest tym reprezentatywnym głosem polskiej społeczności na Wschodzie?
Czy to ustala „Gazeta Polska”, a warunkiem jest przemilczanie odradzającego się na Ukrainie kultu banderowskich ludobójców, czego mieszkająca od urodzenia we Lwowie Maria Pyż-Pakosz jest naocznym świadkiem? Co wymaga większej odwagi?
Plucie na odległość z Warszawy na polską patriotkę czy mieszkając we Lwowie odważnie mówić prawdę o rzeczywistych nastojach panujących na Ukrainie?
Czy każdy, kto nie zgadza się w jakiejś sprawie z linią prezentowaną przez „Gazetę Polską” z automatu etykietowany jest, jako ruski agent?
Informujemy panią redaktor Gójską-Hejke, że 5 lipca bieżącego roku na Jasnej Górze podczas doniosłej uroczystości, Światowy Kongres Kresowian podczas dorocznej pielgrzymki za szczególne zasługi dla sprawy Polskich Kresów przyznał Pani Marii Pyż-Pakosz nagrodę Praemius Honoris Cresovianae.
Pytamy redaktorkę „Gazety Polskiej” czy Światowy Kongres Kresowian to także głos Rosji, a jego tysiące członków to najbliższa rodzina pani Marii Pyż-Pakosz?
Czy powodem tego ślepego i chaotycznego ataku jest to, że Paweł Kukiz zaproponował Marii Pyż-Pakosz jedynkę na liście w wyborach do parlamentu?
Fakty są takie, że pani redaktor Gójska-Hejke nie jest reprezentatywnym głosem dziennikarskim polskiej prawicy. A jeśli czyimkolwiek głosem jest – poza własnym i części najbliższej politycznej rodziny z „Gazety Polskiej” – to głosem rozgrywających Ukrainę geszefciarzy i neobanderowców z prezydentem Walzmanem "Poroszenką".

Mirosław Kokoszkiewicz • Warszawska Gazeta" "Głos Polski" Toronto
https://polskobudzsie.wordpress.com/2015/07/23/nie-tylko-wyborcza-atakuje-polskich-patriotow/

 

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale