32 obserwujących
666 notek
361k odsłon
345 odsłon

ATAK "GAZETY POLSKIEJ" NA RADIO LWÓW

FOTO INTERNET
FOTO INTERNET
Wykop Skomentuj5

ATAK "GAZETY POLSKIEJ" NA RADIO LWÓW

NIE TYLKO WYBORCZA ATAKUJE POLSKICH PATRIOTÓW

Redaktor Katarzyna Gójska-Hejke z „Gazety Polskiej” zaatakowała publicystkę tygodnika „Polska Niepodległa”, Marię Pyż-Pakosz – mieszkającą we Lwowie polską patriotkę i redaktor naczelną „Radia Lwów”.
Pani Gójska-Hejke nie miała żadnych oporów by opluć naszą odważną rodaczkę walczącą od lat o prawa polskiej mniejszości mieszkającej na polskich ziemiach należących dzisiaj do Ukrainy.
W tekście Gójskiej-Hejke czytamy: "Fakty są bowiem takie, że pani Pakosz-Pyż nie jest reprezentatywnym głosem polskiej społeczności na Wschodzie. A jeśli czyimkolwiek głosem jest – poza własnym i części najbliższej rodziny – to głosem Rosji".
Ciekawi jesteśmy, kto zatem jest tym reprezentatywnym głosem polskiej społeczności na Wschodzie?
Czy to ustala „Gazeta Polska”, a warunkiem jest przemilczanie odradzającego się na Ukrainie kultu banderowskich ludobójców, czego mieszkająca od urodzenia we Lwowie Maria Pyż-Pakosz jest naocznym świadkiem? Co wymaga większej odwagi?
Plucie na odległość z Warszawy na polską patriotkę czy mieszkając we Lwowie odważnie mówić prawdę o rzeczywistych nastojach panujących na Ukrainie?
Czy każdy, kto nie zgadza się w jakiejś sprawie z linią prezentowaną przez „Gazetę Polską” z automatu etykietowany jest, jako ruski agent?
Informujemy panią redaktor Gójską-Hejke, że 5 lipca bieżącego roku na Jasnej Górze podczas doniosłej uroczystości, Światowy Kongres Kresowian podczas dorocznej pielgrzymki za szczególne zasługi dla sprawy Polskich Kresów przyznał Pani Marii Pyż-Pakosz nagrodę Praemius Honoris Cresovianae.
Pytamy redaktorkę „Gazety Polskiej” czy Światowy Kongres Kresowian to także głos Rosji, a jego tysiące członków to najbliższa rodzina pani Marii Pyż-Pakosz?
Czy powodem tego ślepego i chaotycznego ataku jest to, że Paweł Kukiz zaproponował Marii Pyż-Pakosz jedynkę na liście w wyborach do parlamentu?
Fakty są takie, że pani redaktor Gójska-Hejke nie jest reprezentatywnym głosem dziennikarskim polskiej prawicy. A jeśli czyimkolwiek głosem jest – poza własnym i części najbliższej politycznej rodziny z „Gazety Polskiej” – to głosem rozgrywających Ukrainę geszefciarzy i neobanderowców z prezydentem Walzmanem "Poroszenką".

Mirosław Kokoszkiewicz • Warszawska Gazeta" "Głos Polski" Toronto
https://polskobudzsie.wordpress.com/2015/07/23/nie-tylko-wyborcza-atakuje-polskich-patriotow/

 

Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale