Blog
Bóg - Honor - Ojczyzna
dziennikarzobywatelski
dziennikarzobywatelski Dziennikarstwo Obywatelskie
10 obserwujących 926 notek 1796071 odsłon
dziennikarzobywatelski, 28 stycznia 2018 r.

Izraelski premier Benjamin Netanjahu chce uznania Polaków za winnych holokaustu

5452 78 1 A A A
Holokaust/ materiały prasowe
Holokaust/ materiały prasowe

Władze Izraela przeciwko ustawie Polskiego Sejmu.

Żydowscy politycy, jak podają media, brutalnie atakują Polskę za przyjęcie w piątek ustawy, która walczy z uznawaniem Polaków winnych za holokaust! Narasta dyplomatyczny skandal, który jest prostym efektem filosemityzmu polskich rządów.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu, jak podaje prasa, wprowadzone w Polsce prawo „bezpodstawnym” i polecił ambasadorowi Izraela w Polsce spotkać się z premierem, jak to określił „tego kraju”.

Z kolei izraelski minister edukacji Naftali Bennett poinstruował szkoły, aby poświęciły czas na nauczanie roli, jaką europejskie narody, w tym Polska, odegrały w zabijaniu Żydów w Holokauście.

Faktem historycznym jest, że wielu Polaków pomagało mordować Żydów, sami mordowali w trakcie holokaustu i po nim – powiedział Bennett. – Faktem jest również, że Niemcy inicjowali, planowali i budowali obozy zagłady w Polsce. Taka jest prawda i żadna ustawa nie przerobi jej.

W ataku na Polskę uczestniczy także prezydent Izraela. Reuven Rivlin zacytował byłego prezydenta Polski Aleksandra Kwaśniewskiego, który powiedział w przemówieniu do Knesetu: „Nie można udawać historii, nie można jej przepisać, nie można ukryć prawdy. Każde przestępstwo musi być potępione, potępione; muszą być zbadane i osądzone.” Kwaśniewski wielokrotnie oskarżał Polaków o mordowanie Żydów i bezpodstawnie przyznał, że dokonali „pogromu w Jedwabnem”.

„Minęło zaledwie 73 lata, odkąd bramy piekielne zostały otwarte” dodał Rivlin. „Naród żydowski, państwo Izrael i cały świat muszą zapewnić, że Holocaust zostanie uznany za jego okropności i okrucieństwa. Także wśród Polaków byli tacy, którzy pomagali nazistom w ich zbrodniach… Byli też wśród nich inni, którzy walczyli i zostali uznani za Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. W Międzynarodowym Dniu Pamięci o Holokauście, bardziej niż kiedykolwiek przedtem, a przede wszystkim rozważaniach, stajemy przed naszym obowiązkiem pamiętania o naszych zamordowanych braciach i siostrach „.

Oświadczenie izraelskiego MSZ wydane dziś w nocy mówi, że Izrael prosi polski rząd o zmianę przepisów.

Ustawa musi jeszcze zostać zatwierdzona przez Senat RP i prezydenta zanim stanie się prawem.

Przypomnę jednak iż to sami Żydzi wspierali holokaust.

Historia holocaustu to nie tylko historia potwornych zbrodni i i eksterminacji narodu Żydowskiego, to zbrodnie ludobójstwa jakiego dawniej świat nie widział jednak jej rozmiar był możliwy także i dzięki kolaboracji ludności poddawanej takiej eksterminacji.

Rola niektórych kolaborantów żydowskiego pochodzenia w holocauście

Trudno doszukać się w opracowaniach i publikacjach jednoznacznej negatywnej roli niektórych osób i grup pochodzenia żydowskiego w tworzeniu zbrodni holocaustu i unicestwianiu własnego narodu. Ten rozdział historii nie jest chlubą tego narodu, a stanowi jego "czarną historię" z czasów II wojny światowej. Bez kolaborantów żydowskiego pochodzenia holocaust w znanej zbrodniczej postaci nigdy by zapewne w takim rozmiarze nie zaistniał.

Z dostępnych mi źródeł przeczytanych w sieci oraz dostępnych publikacji prasowych i książkowych starałem się poznać tę ciemną stronę postępowania uciemiężonego narodu.

Kolaboranci byli i działali w czasie II wojny światowej we wszystkich krajach okupowanych przez Niemcy hitlerowskie, w Polsce, Francji, Rosji, Holandii itp. Uczestniczyli oni także aktywnie, jak podają źródła, w zbrodniach okupanta wobec podbitych przez niego narodów. Historia potępiła takie przypadki. Ich rozmiar występowania był raczej ograniczony ilościowo jak np. w Polsce, Francji czy Holandii przez Polaków, Francuzów czy Holendrów. Rzadkie też były przypadki kolaboracji z Niemcami mniejszości narodowych takich jak np. cygańskie czy muzułmańskie. Inaczej odbywało się to w przypadku ludności żydowskiej, gdzie okupantowi udało się złamać ducha  narodowego.

Jak hitlerowcy wykorzystywali do kolaboracji Żydów?

Hitlerowskie Niemcy, jak podają dostępne źródła, wykorzystywały do swoich zbrodniczych celów także powołane przez administrację niemiecką żydowskie organizacje kolaboranckie ściśle współpracujące z okupantem hitlerowskim.

Najważniejszą taką znaną organizacją żydowską, jak podają dostępne źródła, był Judenrant wprowadzony już przez nazistów od 1939 r. inaczej zwany Żydowską Radą Starszych, która to sprawowała nadzór nad ludnością żydowską skupioną w gettach. Zadaniem tej organizacji podporządkowanej władzom Niemieckim było między innymi także sprawowanie nadzoru nad wykonywaniem poleceń wydawanych przez okupanta dla społeczności żydowskiej w tym zaopatrzenia w żywność, zdrowia itp. oraz nadzorze do wysyłki ludzi do obozów pracy, a w późniejszym okresie czasu do wysylki do obozów koncentracyjnych. Z założenia organizacyjnego Judenrant w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców składał się z min. 24 osób pochodzenia żydowskiego.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Dziennikarstwo obywatelskie jest moją pasją.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Faktycznie samo szambo i trolle.
  • Robienie polityki na ludzkim nieszczęściu jest wyrazem upadku człowieczeństwa.
  • Robienie polityki na ludzkim nieszczęściu jest wyrazem upadku człowieczeństwa.

Tematy w dziale Polityka