34 obserwujących
643 notki
747k odsłon
  998   1

To nie jest mój powrót, to jest odpowiedź nx kłamsto i cenzurę @35stxn

Słońce jest naturalnym źródłem ciepła i światła dla naszej planety. Bez naszego słońca Ziemia byłaby zimną martwą planetą dryfującą w kosmosie. Ale Słońce nie jest stałe. Zmienia się i te subtelne zmiany wpływają na klimat i pogodę Ziemi.

Pytanie1 do @35stan: Dlaczego Księżyc, który dostaje tyle samo energii Słonecznej, jest goracy/zimny?

Ten wpływ Słońca na to co dzieje się na Ziemi nazywane jest pogodą kosmiczną.

Pogoda kosmiczna – ogół zjawisk obserwowanych na Słońcu i w obszarze wnętrza ziemskiej magnetosfery (do 50000 km od Ziemi), wykazujących pewne analogie do pogody w atmosferze ziemskiej, spowodowanych zmianami intensywności wiatru słonecznego.

Zmienność pogody kosmicznej wiąże się z cyklami aktywności słonecznej, które trwają około 11 lat, podczas których następuje przebiegunowanie Słońca w punkcie szczytowym aktywności i wyznaczającym połowę cyklu słonecznego.

Pytanie 2: Dlaczego tych 11-to letnich cykli nie widać wyraźnie w ziemskim klimacie?

Podczas następnego 11-to letniego cyklu, bieguny magnetyczne Słońca powracają do punktu wyjściowego, czyli pełny cykl słonecznej aktywności trwa około 22 lata.

Od połowy XVIII wieku trwają obserwacje ilości pojawiających plam na Słońcu, które są rejestrowane i na podstawie ilości tych plam w czasie cyklu słonecznego określa się poziom aktywności oraz minima i maksima tej aktywności Słońca.

Wiedzę na temat cykli aktywności słonecznej sprzed okresu bezpośredniej obserwacji, naukowcy czerpią na podstawie zawartości izotopu węgla ¹⁴C(używanego do datowania radiowęglowego) odczytywanych z rdzeni lodowych(rekordowy rdzeń lodowy EPICA z Antarktydy, o długości 3 kilometrów, sięga blisko 800 tysięcy lat wstecz).

Od tego, czy w danym okresie czasu, aktywność słoneczna charakteryzują głębokie minima czy maksima tej aktywności, zależy kształtowanie się pogody na Ziemi.

Szczególnie niekorzystne zjawiska atmosferyczne towarzyszyły i towarzyszą długotrwałym i głębokim minimom aktywności słonecznych.

Te niekorzystne zjawiska to występowanie naprzemiennie bardzo mroźnych zim i upałów w okresie letnim, co w konsekwencji prowadzi do powodzi wiosennych, ulewnych deszczów w różnych regionach świata, susz i wielkich pożarów w innych.

Pytanie 3: Dlaczego pomimo, że jesteśmy obecnie w głębokim minimum słonecznym jest coraz cieplej na świecie, jest coraz więcej upałów a zimy sa coraz łagodniejsze?


Okresy długotrwałych i głębokich minimów cykli aktywności słonecznych, to okresy zwiększonego natężenia jonizującego promieniowania kosmicznego, które niekorzystnie wpływa na stan zdrowotności i odporność ludzkich populacji na patogeny(wirusy, bakterie), jednocześnie sprzyjając szybszym ich mutacjom, co sprzyja pojawianiu się ich groźniejszym wersjom, wywołującym epidemie i pandemie.

W 1989 roku niemiecki naukowiec Theodor Landscheidt prognozował wystąpienie głębokiego minimum aktywności słonecznej w latach 2000- 2060(Minimum Landscheidta) z jego apogeum około 2030 roku i takie zjawisko postępuje a w związku z nim występowały i występują niekorzystne zjawiska pogodowe i pandemie podczas 23, 24 i obecnie trwającego od listopada 2019 roku, 25 cyklu:

- epidemia SARS 2002-2003

- epidemia ptasiej grypy 2003-2006

- pandemia świńskiej grypy 2009-2010

- epidemia Eboli 2013-2016

- pandemia COVID-19 2019- ?????


Pytanie 4: co z "dopasowaniem czasowym" epidemi hiszpanki z 1920 roku, która wydarzyła się podczas szczytu aktywności Słonecznej? Co z dopasowaniem epidemi Sars 2002-2003 (zobaczcie wyres skopiowany z notki @35stan)

Zgodnie z prognozą Landscheidta, kumulacja niekorzystnych zjawisk pogodowych i w zakresie zdrowia ludzkich populacji ma nastąpić w apogeum tego minimum, czyli od 2028 do 2030 roku.

Pytanie 5: zgodnie z wykresem autora (poniżej) właśnie wychodzimy stopniowo z jednego z najgłębszych od dekad mimimów słonecznych. Mimo to ostatnie lata to rekordy ciepła. Dlaczego????

Ośrodki naukowe współpracujące z instytucjami organizującymi załogowe loty kosmiczne uważają, że ta trwająca pogoda kosmiczna, spowoduje przesunięcie organizacji długotrwałych załogowych lotów kosmicznych na Marsa(z powodu zwiększonego natężenia jonizującego promieniowania kosmicznego, załoga mogłaby nie przeżyć tego lotu) na czas kiedy będzie trwało długotrwałe i wysokie maksimum cykli aktywności słonecznych.

image


Naukowcy prognozują, że minimum obecnego 25 cyklu aktywności słonecznej, zapowiada się na głębsze od tego sprzed 100 laty i porównywalne z tym sprzed 200 laty, podczas Minimum Daltona w latach 1790-1830.

W apogeum tego Minimum Daltona występowały bardzo niekorzystne zjawiska pogodowe, z których najgłośniejsze to wyjątkowo mroźna zima z 1812/1813 roku, podczas wyprawy Napoleona na Rosję.


Pytnie 6: gdzie dowody nx tę ostrx zimę w 1812? Bo historycy piszx: "Francuzi wkraczają do starej stolicy carów 14 września. Ćwierćmilionowe miasto jest jednak puste. Mieszkańców ewakuowano, zapasy zniszczono, w opuszczonych domach tylko grabieżcy i maruderzy. Na dodatek car wydaje polecenie spalenia miasta. Z kremlowskich wież widzi więc Napoleon słupy tysięcy pożarów. Aleksander I Romanow nie zamierza się poddać. Jak pająk kusi Napoleona nieogarnionymi przestrzeniami wschodu imperium. Iść dalej? Na to Napoleon jest zbyt mądry. Zarządza odwrót. Jest 18 października, a więc środek pięknej rosyjskiej jesieni. Armia wraca na zachód w pełnym pędzie. Rośnie tylko liczba klęsk i porażek. Nasila się dezercja i słabnie morale. Za armią wloką się tysiące maruderów różnej narodowości. Rosjanie wyrzynają ich w lasach albo biorą w niewolę."

https://www.rp.pl/Historia/302289894-Kleska-Napoleona-Wielka-bujda-zwielka-zima.html


image


Opis tych niekorzystnych zjawisk pogodowych w okresie apogeum Minimum Daltona:


https://wattsupwiththat.com/2018/02/09/forecast-for-solar-cycle-25/

Opublikowano: 12 sierpnia 2021, 17:10

Lubię to! Skomentuj35 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości