3 obserwujących
82 notki
54k odsłony
259 odsłon

10 kwietnia 2020 wypada 10. rocznica tragicznego Smoleńska

Zdrowych mimo wszystko świąt Wielkanocy 2020
Zdrowych mimo wszystko świąt Wielkanocy 2020
Wykop Skomentuj13


    10. rocznica Smoleńska wypada akurat w Wielki Piątek roku 2020. Ta koincydencja i kilka towarzyszących wyraźnie coś symbolizują i skłaniają autora do przekazania poniższych refleksji.

    W sobotę 10.IV.2010 zginęła "smoleńska" delegacja polskiej elity politycznej i duchownej - w tym Para Prezydencka Lech i Maria Kaczyńscy i b. Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, razem 96 osób z załogą Tu 154M/101/ - wysłana z Warszawy, stolicy Polski, dla uczczenia ofiar Katynia i in. z roku 1940. Oto co podaje na dzień ów Kalendarz stuletni Kalbi:

Nietypowe święta: # Dzień Bandurka [duszek bagienny, pechowy] # Dzień Lotnictwa Wojskowego # Dzień Rodzeństwa

Cytat dnia:

„Cierpliwość jest towarzyszem mądrości” - Św. Augustyn - vide https://www.kalbi.pl/kartka-z-kalendarza-10-kwietnia-2010

    Toczące się od 10 lat śledztwo rosyjskiej komisji MAK (pod nadzorem premiera/prezydenta W. Putina) oraz komisji Millera polskiego rządu D. Tuska obarczyło winą polskich pilotów prezydenckiego Tu-154. Podobnie rosyjskie śledztwo obarczyło winą pilotów po katastrofie rosyjskiego Tu-154 na Morzu Czarnym w dniu 25.XII.2016 (jak zresztą prawie wszystkich badanych przez MAK katastrof samolotów rosyjskich).

    Na dzień 25.XII.2016 przypadała niedziela (łacińskiego) Bożego Narodzenia, gdy doszło do katastrofy rosyjskiego samolotu Tu-154, na pokładzie którego znajdowało się 64 artystów Chóru Aleksandrowa oraz jego dyrektor i kierownik artystyczny gen. Walerij Chaliłow[6]. Lecieli na występ w Latakii w Syrii[7]. Nikt nie przeżył wypadku[8]. Na pokładzie samolotu nie było znanego solisty Wadima Ananiewa[9]. W sumie do Syrii poleciały dwa samoloty z zespołem. W pierwszym (który doleciał do celu) znajdowała się orkiestra, dwóch dyrygentów i kilku solistów. W drugim (który się rozbił) leciał balet, członkowie chóru i również kilku solistów[10]. https://pl.wikipedia.org/wiki/Ch%C3%B3r_Aleksandrowa

    Zespół miał wystąpić w koncercie noworocznym dla rosyjskiego garnizonu interwencyjnego w bazie lotniczej Humajmim w Latakii[9], wspierającego siły rządowe Baszszara al-Asada w czasie wojny domowej w Syrii. 28 grudnia francuski satyryczny tygodnik „Charlie Hebdo” opublikował karykatury postrzegane jako szydercze z ofiar wypadku. Jeden z rysunków pokazuje spadający samolot i tekst, który można przetłumaczyć na „Złe wieści... Putina nie było na pokładzie”[12].

Cytat dnia:

„Przy­jaciel widzi le­piej niż lustro.” - Piotr Szreniawski - vide https://www.kalbi.pl/kartka-z-kalendarza-25-grudnia-2016

            ------------------------------------- 

    W ZSRS mawiano: szutniki BAM strojat... krwawej wendetty na satyrykach „Charlie Hebdo” dokonali jednak nie 'ochotnicy' Putina, a terroryści. Podobnie los (?) jak gdyby wyrównał obu naszym narodom tamte straty poniesione w obu katastrofach Tu 154 (z polską elitą polityczną i rosyjską artystyczną).

    Wielu Polaków i ich zagranicznych przyjaciół bolą kpiny gawiedzi i najmitów obecne w internecie przez kilka lat oraz zajadła walka polityczna w III RP. Polskich przyjaciół Rosjan degustuje też łamanie prawa międzynarodowego (i dobrosąsiedzkich stosunków z Polską) przez administrację Putina. Na te 10 lat zagrabiła ona polską własność: wrak samolotu i jego czarne skrzynki.

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka