Głos wójta Jana Bursztyna
"Śmiech to ukrywana prawda o istocie szczęścia człowieka. Jest ona na miarę kosmosu. Czymże będzie wieczne szczęście człowieka, które ludzie oczekują po śmierci? Będzie to nieskończona radość, czyli wieczny śmiech!" - wójt Jan Bursztyn
5 obserwujących
188 notek
42k odsłony
252 odsłony

Czy religia jest urojeniem?

Wykop Skomentuj5

- Co to jest urojenie? Czy religia jest urojeniem? Precz ze wszystkimi urojeniami, też tymi typu religijnego! Czy wszystko jest urojeniem oprócz religii? Czy tylko religia jest urojeniem, albo wszystko razem z religią jest urojeniem? Kto decyduje o definicji urojenia? Czy psychiatra, czy duchowny? A może jakiś bigota lub dewotka? A może ten cały świat w oczach każdego człowieka jest tylko złudzeniem, skoro nie możemy poznać prawdy o rzeczywistości, a zmuszani jesteśmy do aktów wiary mocą lęku przed śmiercią i nieznanym, które uznaje się za jedyne źródło wiedzy o świecie i człowieku? - powiedział dziś przez telefon wójt Jan Bursztyn w rozmowie z redakcją radio lokalnego, lecz ona odrzuciła jego wypowiedź i nie opublikowała na antenie.
Czyżby ktoś się przeraził ciężaru zagadnienia, czy tylko zlekceważył tę wypowiedź jako nieprzynoszącą korzyści w połączeniu z reklamą takich produktów jak szampon dla agresywnych blondynek?

.

Czy Salvador Dali był szaleńcem? Nie był, bo był wielki! 

A czy mały bloger może być Salvadorem Dali? Nie, bo tylko jeden taki był i wystarcza!

.

image

Arno Breker, Portret Salvadora Dali, rzeźba 1975, domena publiczna


Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości