Kaczyński o debacie z Tuskiem: Musiałby najpierw przeprosić

Donald Tusk i Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Donald Tusk i Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Gdyby Donald Tusk powiedział "przepraszam", bo ma za co przepraszać to oczywiście bym się zgodził na udział w debacie z nim - powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Debata miałaby sens, gdyby Donald Tusk wezwał do tego, żeby zaniechać "ośmiu gwiazdek" czy brzydkich słów - dodał.

Kaczyński o Tusku: Musiałby najpierw przeprosić

Kaczyński pytany w radiu RMF FM czy zgodziłby się na udział we wspólnej debacie z Donaldem Tuskiem odparł, że musiałby on najpierw przeprosić. – Gdyby powiedział przepraszam, bo ma za co przepraszać, to oczywiście bym się zgodził – powiedział prezes PiS.

Polecamy:

230 ton złota w zasobach NBP. Polska na 11. miejscu w Europie

Będzie kompromis Polski i Unii Europejskiej? Zależy na tym Niemcom i Hiszpanii

– W tej chwili taka debata miałaby sens, gdyby Donald Tusk wezwał do tego, żeby zaniechać "ośmiu gwiazdek" czy brzydkich słów i powiedział, że byliśmy w błędzie, trzeba wrócić do normalnych relacji w życiu publicznym – zaznaczył Kaczyński.

Zapytany za co ma przeprosić Donald Tusk, prezes PiS odpowiedział: "Przede wszystkim za to, że jest autorem wielkiej degradacji polskiego życia publicznego, degradacji języka. I tej straszliwej fali nienawiści, która została wywołana". Na uwagę, że to samo mówi Donald Tusk o drugiej stronie, lider PiS podkreślił: "Tylko, że on mówi nieprawdę, a ja mówię prawdę".

Efekty powrotu Tuska do polityki

Prezes PiS zaznaczył też, że widzi efekty powrotu Donalda Tuska do polityki. – Na poziomie poprawy sytuacji wewnątrz Platformy Obywatelskiej w stosunku do ruchu pana Szymona Hołowni to na pewno zyskał. Natomiast jeśli chodzi o efekt generalny, to jest on jednak dość ograniczony. Sądzę, że liczył na coś więcej – powiedział Kaczyński. Wskazał też, że o udziale Tuska w życiu politycznym, będzie można mówić dopiero po wyborach.

Jarosław Kaczyński dodał też, że nie czuje zagrożenia ze strony Donalda Tuska. – Jeżeli w Polsce są jakieś zagrożenia to nie są to zagrożenia dla Prawa i Sprawiedliwości w tym wymiarze perspektywy wyborczej. Tylko przede wszystkim to są zagrożenia dla naszego kraju z tego względu, że rzeczywiście zostaliśmy zaatakowani – powiedział prezes PiS. – Ale jestem przekonany, że się obronimy – dodał.

KW

Czytaj dalej:

Kaczyński w RMF FM o reformie sądownictwa: Sąd Najwyższy będzie niewielki

Policja uznała zabójstwo posła Davida Amessa za akt terroru. "Islamistyczny ekstremizm"

Miasto zerwało umowę na „świadczenie usług magicznych” ze swoim czarodziejem!

Morderstwem posła zajęła się jednostka antyterrorystyczna

Mateusz Morawiecki i jego Q&A. O co internauci pytali premiera?

Lubię to! Skomentuj83 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka