Kobieta Świadoma
Prawda ponad wszystko
11 obserwujących
259 notek
144k odsłony
  145   0

Gdy miłość, to za mało...


To, że ktoś nas zdradza w związku, jest jedną z najgorszych możliwych rzeczy, jakich możemy doświadczyć. Pojedyncze zdrady lub romanse mogą sprawić, że czujemy ogromny ciężar na klatce piersiowej, gdy osoba, którą kochamy, oszukuje, zdradzając nasze zaufanie. Zastanawiamy się wtedy, dlaczego ludzie zdradzają swoich partnerów, których kochają?! Pytanie to pozostanie niestety bez jednoznacznej odpowiedzi. Najgorsze w zdradzie jest to, że bardzo często jest ona pozbawiona jakiegokolwiek sensu. Dlaczego więc ludzie zdradzają ukochaną osobę? Znalezienie odpowiedzi na to pytanie nie będzie proste. Ponieważ ludzie zdradzają z wielu różnych powodów. Ustalenie, dlaczego partner nas zdradził, nie będzie takie proste. Niezależnie od tego, możliwe jest omówienie kilku typowych powodów zdrady w związkach. 

Jeżeli partner nas zdradził, to znak, że nie był z nami naprawdę szczęśliwy. Oznaczać to może, że nie są usatysfakcjonowani i szukają wyjścia z tej sytuacji. Aby zorientować się, czy jest tak w naszym przypadku, należy ustalić to, rozmawiając z partnerem. Będziemy musieli go zapytać, dlaczego nas zdradził?! Ważne jest, aby zdać sobie sprawę z tego, że nie każdy, kto mówi, że jest zakochany, mówi prawdę. Czasami ludzie używają niewierności jako sposobu na wyjście ze związku, kiedy nie potrafią samodzielnie zainicjować zerwania. Relacje wymagają bardzo dużo energii, wysiłku, a czasem nawet pieniędzy. Zwłaszcza jeśli są już na świecie dzieci, różne zajęcia i problemy finansowe powodują, że życie pary może się drastycznie zmienić, a rutyna jest cichym zabójcą intymności. 

Kobiety, mężczyźni, dziewczyny czy chłopcy, wszyscy ludzie odczuwają napięcie na różne sposoby, używają wtedy wymówek, by usprawiedliwić brak czasu dla nas. Wymagająca praca, bycie zbyt zajętym lub zbyt pochłoniętym nałożonymi obowiązkami, złe samopoczucie czy jeszcze inne kłamstwa stosowane przez ludzi, byleby zrzucić winę na kogoś lub na coś innego niż oni sami. Niezależnie od powodów, jeśli mamy wątpliwości i dowody w postaci wiadomości, ciągłych wymówek, zapachu obcych perfum, istnieje możliwość, że nasz partner nas zdradza. Musimy zbadać te fakty i odpowiednio zareagować.

Wielu niewiernych partnerów uważa zdradę za ekscytującą, która może sprawić, że poczują się młodzi. Choć zdradzanie ukochanej osoby, jest bardzo krzywdzące, to są osoby, które to bardzo ekscytuje i powoduje dreszczyk emocji z powodu ryzyka bycia przyłapanym. Zdrada sprawia, że ​​to, co robią, jest bardziej kuszące i wydaje się, że jest to coś, czego nie mają dość. Chroniczni oszuści są uzależnieni od adrenaliny, która towarzyszy ryzyku złapania. Są ludzie, którzy nie mogą przestać zdradzać, mimo wyrzutów sumienia z ich powodu. To bardzo dziwna sytuacja i można by pomyśleć, że nie zrobiliby tego, gdyby naprawdę im to zależało na partnerze. 

Czasami niewierni partnerzy, mogą mieć problemy emocjonalne, traumatyczne doświadczenia z dzieciństwa, słabą samoocenę lub problemy ze zdrowiem psychicznym, które zmuszają ich do poszukiwania tanich emocji lub satysfakcji. To nie usprawiedliwia zdrady, ale warto o tym pamiętać. Mogą oni uważać, że utrzymywanie swoich działań w tajemnicy jest bardzo ekscytujące. Jeśli nawet nas kochają, to nie okazują tego w należyty sposób, zdradzając nas. Pogodzenie się z niewiernością nie zawsze jest łatwe. Większość związków, w których zdrada jest motywowana jakimś rodzajem podniecenia, kończy się niepowodzeniem. 

Z pewnością ich potrzeby seksualne nie są zaspokajane, wynika to z różnych oczekiwań, każdy z nas bowiem ma inne potrzeby seksualne. Jeżeli nie są one zaspokajane w ich normalnym związku, bardzo możliwe, że mogą szukać satysfakcji seksualnej gdzie indziej. Warto jednak przed takim krokiem spróbować porozmawiać z partnerem i poszukać kompromisu. Niektórzy z nas nie będą w stanie wybaczyć niewierności bez względu na wszystko. To od nas zależy, czy chcemy dać partnerowi drugą szansę, czy nie. Jeśli naprawdę go kochamy, możemy porozmawiać o swoim życiu seksualnym i o tym, co je powstrzymuje. Może to pomóc w odbudowie zaufania i potwierdzeniu wzajemnego zaangażowania. Ważne jest, aby nie szukać winy zdrady w sobie. Skoro o niczym nie wiedzieliśmy, nie mogliśmy tego naprawić. Nawet jeśli były problemy, nasz partner powinien zakończyć związek, jeśli wiedział, że nie jest szczęśliwy. Teraz to do nas należy decyzja, czy dać mu drugą szansę, czy nie. 

Inną możliwością jest to, że nasz partner może być uzależniony od seksu. Uzależnienia od seksu to coś, co może zrujnować życie dwojga ludzi. Tego typu uzależnienia utrudniają ludziom rezygnację z poszukiwania seksu z innymi osobami. Mogą nawet odczuwać głębokie poczucie wstydu, ale nadal będą zmuszeni szukać seksu wszędzie, gdzie tylko istnieje szansa go znalezienia. Może być to przyczyną nawet rozpadu związku i zaszkodzić naszej samoocenie. Przezwyciężenie uzależnienia od seksu jest bardzo trudne. Niczym bowiem nie różni się od innych uzależnień. 

Lubię to! Skomentuj31 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości