6 obserwujących
65 notek
61k odsłon
  212   1

USA (Rasmussen Reports): rośnie nieufność do mediów głównego nurtu

Wybór prezydenta Joe Bidena sprawił, że media potwierdziły swoją siłę oddziaływania, ale niewiele zrobiły żeby udowodnić swoją wiarygodność. 58% Amerykanów uważa media za "wroga narodu" a 83% zarzuca im notoryczne posługiwanie się fakenewsami. 

Krajowe badanie telefoniczne i online przeprowadzone przez renomowany ośrodek Rasmussen Reports wykazało, że 58% prawdopodobnych wyborców w USA w jakimś stopniu zgadza się z opinią wyrażoną pierwotnie przez Donalda Trumpa, że media są "naprawdę wrogiem ludzi", w tym 34%, którzy zdecydowanie się z nią zgadzają. Trzydzieści sześć procent (36%) nie zgadza się z tą opinią.

56% Demokratów "ufa" wiadomościom, które otrzymują za pośrednictwem mediów, a 58% Republikanów nie podziela tego zaufania.

Między zwolennikami jednej i drugiej partii panuje zgoda co do fakenewsów. 92% republikanów i 74% demokratów uważa je za poważny problem zakłócający wiarę w informację medialną.

Osoby nie głosujące na żadną z dwóch partii na ogół zgadzają się z Republikanami, że media są "wrogiem narodu". Pozytywnie z tej grupy odpowiedziało 61% respondentów.

https://www.rasmussenreports.com/public_content/politics/current_events/media/58_of_voters_agree_media_are_enemy_of_the_peopleLubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka