0 obserwujących
3 notki
2832 odsłony
297 odsłon

Czesław Kwaśniak - kula u nogi Konfederacji

Wykop Skomentuj2

Dlaczego Konfederacja wprowadziła do Sejmu tylko 11 posłów, tłumaczy m.in. wywiad telewizyjny z Czesławem Kwaśniakiem - "JEDYNKĄ" tego ugrupowania w okręgu tarnowskim (Małopolska), który pokazuje iloraz inteligencji jednego z liderów ugrupowania Korwina-Mikke, kliknij tutaj:

https://www.tarnowska.tv/wiadomosci/4373,konfederacja-w-sejmie-czy-czeslaw-kwasniak-jest-zadowolony-z-wyniku-wyborow


image

Czesław Kwaśniak

- rzekomo "chrześcijańska" (sic!) twarz Konfederacji

Dwukrotnie skazany z kodeksu karnego. Teraz dzięki zatarciu skazania - wskutek upływu określonego prawem czasu - może już kandydować do Sejmu i robi to w iście Mrożkowym stylu, zastępując w Konfederacji Kaję Godek i reprezentując teraz rodziny chrześcijańskie na liście wyborczej Korwina-Mikke
 
Radny "Dyzma"
Spryt polityczny Czesława Kwaśniaka - toromistrza i spedytora kolejowego z podtarnowskiej wsi Borzęcin, określanego czasem mianem "małopolskiego Dyzmy", sprawił, iż już w 1998 roku został radnym Sejmiku Małopolskiego.
 
Był działaczem AWS, LPR, partii Marka Jurka, partii Kornela Morawieckiego - Wolni i Solidarni. Próbował także przykleić się do ruchu Kukiza. Niektórzy żartują, iż gdyby na Ziemi wylądowali Marsjanie, Kwaśniak pomalowałby twarz na zielono i przypiął do głowy antenki, by startować z ich listy do Sejmu. Dzisiaj - jako reprezentant enigmatycznego Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin - jest "jedynką" na liście wyborczej KONFEDERACJI Korwina-Mikke w tarnowskim okręgu. Jego brat zaś od lat jest działaczem PSL-u.
 
Jak Kwaśniak chciał uniknąć odpowiedzialności?
Wydawało się, iż kariera polityczna Kwaśniaka zakończy się w maju 2003 roku, gdy został w Tarnowie zatrzymany przez policję za prowadzenie samochodu po pijanemu. Potem - jak donosiły media - "namawiał m.in. burmistrza Brzeska do ukręcenia sprawie łba, a dziennikarzowi lokalnego tygodnika obiecywał pomoc w zamian za odstąpienie od publikacji dotyczącej zdarzenia". Przez 20 miesięcy - dzięki zwolnieniom lekarskim - unikał odpowiedzialności za jazdę po pijanemu, nie stawiając się na kolejne wezwania sądu.
 
"Dyzma" traci mandat radnego
W 2005 roku tarnowski Sąd Okręgowy skazał w końcu prawomocnie ówczesnego radnego Kwaśniaka za jazdę pod wpływem alkoholu na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo orzekł wobec niego zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na dwa lata. Jako osoba skazana Kwaśniak stracił wówczas mandat radnego.
 
Ponownie skazany!
Minęło zaledwie kilka lat i Czesław Kwaśniak znowu stanął przed sądem i ponownie został skazany. W 2013 roku - decyzją Sądu Okręgowego w Tarnowie - "małopolski Dyzma" - jako prezes klubu sportowego Okocimski KS Brzesko - za naruszenie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych - został skazany na miesiąc ograniczenia wolności i 20 godzin prac społecznych. Wykonanie kary sąd zawiesił na okres próby wynoszący 2 lata.
 
Czesiek zastępuje Kaję Godek w Konfederacji
Teraz wygląda na to, że po opuszczeniu szeregów KONFEDERACJI przez Kaję Godek rodziny chrześcijańskie reprezentował będzie w tym ugrupowaniu Czesław Kwaśniak, który ma "walczyć o całkowitą ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci".  Zapewne wszystkie rodziny chrześcijańskie z radością przyjęły tę informację (sic!), zwłaszcza w tarnowskim okręgu wyborczym (od Tarnowa po Wieliczkę i Proszowice), gdzie Kwaśniak jest "JEDYNKĄ" na liście wyborczej Konfederacji.
 
Mrożek by się uśmiał
Warto dodać, iż z tej samej miejscowości Borzęcin pochodzi Sławomir Mrożek, który - mając na uwadze absurd opisanej tu sytuacji - zapewne miałby dzisiaj świetny materiał do swej kolejnej sztuki teatralnej...
 
P.S.
Kwaśniak mimo skazania może teraz kandydować do Sejmu, gdyż ze względu na określony prawem upływ czasu skazanie to uległo już zatarciu. Zatarcie skazania polega na tym, że po upływie określonego czasu osoba - pomimo wcześniejszego skazania - uznawana jest za niekaraną. Z chwilą zatarcia skazania uważa się je za niebyłe, zaś wpis o skazaniu usuwa się z rejestru skazanych.
___________________________________

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale