41 obserwujących
256 notek
501k odsłon
2417 odsłon

Bo pierwsze imię tej władzy to Strach, a drugie to Zwątpienie

Wykop Skomentuj49

Zwątpienie. Bo przecież co jakiś czas wypływała jakaś afera: hazardowa, stoczniowa ... podsłuchowa. Wtedy sam strach nie działał - trzeba było zasiać zwątpienie. Zaszczepić gdzieś u ludzi myśl, że wszyscy są w to umoczeni, wszyscy tak robili, robią, będą robić... Temu własnie służyło m.in. zwiększanie zakresu działań komisji badającej działania komisji hazardowej na poprzednie rządy. Wprawdzie było jasne, że to lipa, ale zawsze można było jakieś g... wykopać z pod ziemi i upaprać nim konkurentów. 

Po przegraniu przez PO wyborów metody walki tej partii i jej zwolenników wcale się nie zmieniły, tylko uległy zaostrzeniu. Już w dniu zaprzysiężenia nowego rządu, który nie zdążył jeszcze nawet wyciągnąć długopisów, by napisać jakąkolwiek ustawę zaczęło się permanentne straszenie niszczeniem demokracji, wprowadzaniem autorytarnego państwa, łamaniem konstytucji - nawiasem mówiąc te wszystkie hasła (a zwłaszcza to ostatnie) zostały wymyślone przez spin-doktorów PO już przed dekadą (czyli na 7 lat przed przejęciem władzy przez PiS), co udowodniłem (na przykładzie odnalezionego w internecie felietonu Waldemara Kuczyńskiego z roku 2008) w swoim artykule: Odkrycie na miarę Pulitzera **. 

Jednak strach przestał działać, więc trzeba było zasiać zwątpienie - stąd akcja "sędziów" SN zlecona funkcjonariuszom Onet.pl. 

"Znacznie trudniej też będzie obiecywać na wiecach dodatkowy socjal, bo z taśmy wynika, że - przedstawiając się jako liberał - krytykował "zbyt wysokie" oczekiwania społeczne, w tym darmową edukację i służbę zdrowia."

Nieważne, że Morawiecki wyraźnie mówił o obniżaniu opływających w dostatki i rozpieszczanych socjalem państw zachodu (w Polsce wtedy bieda aż piszczała, a mimo to Tusk podejmował podobne działania jak premierzy państw zachodnich, np.: podnosił wiek emerytalny, choć pracy nie było nawet dla młodych). 

Niestety to działa! To jest takie proste - wystarczy w kolejnym tekście z wypowiedzi Morawieckiego wyciąć słowa: 

"My nie wiemy, ale być może zakończy się to dobrze, jeżeli my ludzie, we the people, prawda, a już zwłaszcza we the people w Niemczech czy w Hiszpanii, we Francji, musimy obniżyć nasze oczekiwania."

...i już można tysiącom idiotów wmówić, że Morawiecki to bezwzględny liberał chcący, aby Polacy kopali rowy za miskę ryżu. Oczywiście "w pakiecie" należy także pominąć te słowa: 

"Ciekawe doświadczenie, ale tak samo bardzo smutne. Ku... siedzą ci bogaci Amerykanie, Żydzi, Niemcy, Angole, Szwajcarzy, nie? Oni oczywiście w tej swojej chciwości. Ja cały czas tak patrzę na ten świat z punktu widzenia geo i historycznego trochę. I mi się wydaje, że popełniają błąd. Jakby nie dokonują pewnej redystrybucji tego. W Nigerii jest więcej osób poniżej siedemnastego roku życia niż w całej Europie. Całej łącznie z Rosją. Wiesz, kiedyś przypłyną, kiedyś coś zrobią. Te iphony pokażą im: tu żyje się tak a tu tak. I co my zrobimy jak flotylla tratw ku..., nawet tam z północy Afryki będzie na południe? Będziemy strzelać, będziemy odpychać ich, wiesz."

...bo co to by był za krwiożerczy liberał, co żądał redystrybucji części majątku zachodu do ubogich krajów Afryki? 

Pojawiają się kolejne artykuły oparte na tym schemacie (jak choćby dzisiejszy Roberta Walenciaka***). Pojawiają się kolejne memy. Tysiące idiotów bezmyślnie je powielają, bo przecież aby dojść do tak "odkrywczych" wniosków (dla mnie raczej oczywistych... ale na mnie nie patrzcie, bo ja jestem "zboczony" i krytycznie obserwuję politykę i media od lat), jak te do których ja doszedłem w moim poprzednim artykule**** trzeba chwilkę pogooglać i przeczytać kilkanaście zdań na krzyż, a do sforwardowania idiotycznego mema wystarczą dwa kliknięcia! 

------

Niestety są także w "taśmach Morawieckiego" także słowa, które nawet u wyrobionego politycznie wyborcy PiS muszą budzić niepokój i rozgoryczenie... ale o tym będzie druga część niniejszego artykułu, która już jest na ukończeniu, więc opublikuję ją niebawem.

------

* https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/afera-tasmowa-tasmy-oslabia-premiera-morawieckiego-analiza/18z4ne8 

** https://www.salon24.pl/u/peacemaker/896640,odkrycie-na-miare-pulitzera 

*** https://fakty.interia.pl/opinie/walenciak/news-jaka-nudna-ta-kampania,nId,2641630 

**** https://www.salon24.pl/u/peacemaker/899684,zamordyzm-pis-tasmy-prawdy-morawieckiego-sprawdzam,2 

Wykop Skomentuj49
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka