Wojska Obrony Terytorialnej. Fot. WOT
Wojska Obrony Terytorialnej. Fot. WOT

WOT zgubiło karabin BOR. Niebezpieczna zguba właśnie się odnalazła

Redakcja Redakcja Wojsko Obserwuj temat Obserwuj notkę 51
Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej poinformowało, że odnaleziono karabin, który zaginał podczas ćwiczeń Wojsk Obrony Terytorialnej. Chodzi o karabin wyborowy BOR. Według mediów to młody chłopak przyniósł broń funkcjonariuszom policji.

Karabin się odnalazł 

"Broń - 7,62mm karabin wyborowy BOR - została odnaleziona” – poinformowało we wtorek w godzinach popołudniowych na platformie X (dawniej Twitter) Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej.

Jak podkreślono w informacji, służby zaangażowane w wyjaśnienie sprawy dalej pracują na miejscu, badając m.in. wątek o charakterze kryminalno-przestępczym.


Przyniósł broń na komendę z mamą

Jak nieoficjalnie ustaliło RMF FM, broń przyniósł do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie młody chłopak, który przyszedł razem z mamą. Kapral Daria Lubianiec z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu nie potwierdziła tej informacji. Jak podkreśliła w rozmowie z PAP, czynności wyjaśniające prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gdyni.

WOT zgubił karabin podczas ćwiczeń 

Informację o zagubieniu karabinu wyborowego BOR jako pierwszy przekazał w poniedziałek Onet.pl. Według ustaleń portalu, żołnierze 71. Batalionu Lekkiej Piechoty z Malborka, który wchodzi w skład 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, wrócili z poligonu bez karabinu, którego używali podczas szkolenia na poligonie w Tczewie.

Rzecznik Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej ppłk Robert Pękala oświadczył w poniedziałek jedynie, że 12 maja w Tczewie, po intensywnych ćwiczeniach dzienno-nocnych, stwierdzono zagubienie broni - karabinu BOR.


Powtarzalny karabin wyborowy BOR zasilany jest nabojem 7,62 mm x 51 NATO. Jak informują na swojej stronie internetowej Zakłady Mechaniczne „Tarnów”, karabin jest przeznaczony do prowadzenia precyzyjnego ognia na odległościach do 1200 m do celów żywych oraz sprzętu wojskowego lekko opancerzonego.

MP

Wojska Obrony Terytorialnej. Fot. WOT

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo