5 obserwujących
201 notek
136k odsłon
262 odsłony

Covid19 - dr. Jędrzejko radzi - "Covidowym poradnikiem domowym"

Wykop Skomentuj

Jako że Covid19 jest coraz bliżej nas wszystkich - u mnie za płotem - pozwolę sobie na przedruk bardzo przydatnych - mym zdaniem - rad dr.n.m. Macieja Jędrzejko zamieszczonych w DZ.

 Podrzucę Wam kilka rad, jak się zachowywać i jak się leczyć jeśli dopadnie nas pełnoobjawowy COVID-19, ale po kolei. DO DNIA DZISIEJSZEGO (18.10.2020) NIE WYMYŚLONO LEKU PRZYCZYNOWEGO - który hamuje replikację wirusa SARS-Cov-2 lub go niszczy.

ŻADNE ANTYBIOTYKI przeciwbakteryjne NIE LECZĄ ŻADNYCH WIRUSÓW, ale wirusy atakujące dolne drogi oddechowe (oskrzela i płuca) - niszcząc nabłonki dróg oddechowych - TORUJĄ drogę dla bakterii i otwierają wrota do NADKAŻENIA bakteryjnego, które dramatycznie pogarsza stan pacjenta.

Podczas COVID-19 wyjątkowo szybko dochodzi do zapalenia oskrzeli i płuc, dlatego szybciej niż w innych chorobach wirusowych lekarz zapewne włączy Wam ANTYBIOTYK (z grupy penicylin, cefalosporyn czy makrolidów).

Sam wystrzegam się nadużywania antybiotyków u moich pacjentów - jednak w przypadku COVID - absolutnie należy go zastosować zgodnie z zaleceniem lekarza ale PAMIĘTAĆ o KONIECZNOŚCI STOSOWANIA osłony PROBIOTYKOWEJ i PRZECIWGRZYBICZEJ, szczególnie u kobiet.

Pamiętajmy, że w spermie mężczyzny leczonego antybiotykiem JEST ANTYBIOTYK, więc w razie stosunku - za 2-3 tyg. pani będzie zapewne miała grzybicę pochwy, choć sama antybiotyku nie brała, ale nikt tych faktów nie pokojarzy.

Pamiętajmy również o konieczności stosowania diety BEZCUKROWEJ podczas antybiotykoterapii, ze względu na ryzyko grzybic po antybiotykowych.

Do dnia dzisiejszego nie ma na rynku skutecznej SZCZEPIONKI, która przeszła wszystkie etapy badań klinicznych i posiada odpowiednie atesty i rejestracje na terenie Unii Europejskiej.

Jednak jak tylko pojawi się szczepionka, w pierwszej kolejności należy zaszczepić

    medyków, bo bez nich więcej ludzi umrze,
    nauczycieli/wychowawców - bo bez nich nikt kto ma dzieci nie wróci do pracy
    osoby z grup ryzyka związanego z wiekiem i chorobami dodatkowymi - bo to oni będą umierać najczęściej.

Każda ostra choroba wirusowa atakująca dolne drogi oddechowe ma dość podobny przebieg u osób w pełni zdrowych, a istotne różnice zależą od INDYWIDUALNYCH CECH:

    sprawności układu odpornościowego (odpowiednie uzupełnienie mikro i makroelementów oraz witamin)
    stanu nawodnienia,
    wieku,
    stosowania szkodliwych używek,
    przemęczenia psychofizycznego
    chorób towarzyszących stanowiących o tym, czy dana osoba kwalifikuje się do GRUPY WYSOKIEGO RYZYKA CIĘŻKICH POWIKŁAŃ I ZGONU czy nie.

 ⁃ Czy mam się martwić Panie doktorze?
⁃ A czy zna Pani lub Pan choć jedną pracę naukową, która wykazałaby, że zamartwianie się poprawia rokowanie w jakiejkolwiek chorobie? Jeśli tak, to bardzo proszę się zamartwiać i to jak najwięcej. Ale jeśli nie znajdzie Pani takiej pracy, to zdecydowanie lepiej opracować STRATEGIĘ POSTĘPOWANIA, czyli plan działań.

A zatem PRECZ Z KORONAPANIKĄ - zamiast niej włączamy KORONA-RESPEKT i UCZYMY SIĘ, JAK MĄDRZE POKONAĆ WSPÓLNEGO WROGA, kiedy już wejdzie za próg naszego domu.

Po 9 miesiącach pandemii wiemy już dużo więcej niż na początku, ale nadal jeszcze za mało, żeby móc w pełni kontrolować sytuację epidemiologiczną.

A zatem - najważniejsze zadanie - jeśli się zakazisz SARS-Cov-2, to BĄDŹ OSTATNIM OGNIWEM ZAKAŻENIA, bo NAJWAŻNIEJSZE w pokonaniu koronawirusa SARS-Cov-2 jest bezwzględne przerywanie łańcuchów zakażeń wszelkimi dostępnymi metodami.

Nie wpadaj w panikę

Stres po uzyskaniu informacji o dodatnim wyniku natychmiast spowoduje tymczasowe zaburzenia oddychania i duszność, która wynika wyłącznie ze stresu. Zaraz minie. Weź 15 powolnych głębokich oddechów.

Cztery stopnie COVID-u i pogrzeb

Wyróżnia się 4 STOPNIE (STADIA) CIĘŻKOŚCI COVID-U
Tyko stadium pierwsze kwalifikuje się do leczenia w domu. Stadium 2 i wyższe wymaga HOSPITALIZACJI.
W przypadku pogorszenia stanu pacjenta, należy rozważyć skierowanie do szpitala.

SKALA CIĘŻKOŚCI ZAPALEŃ PŁUC
W ocenie wskazań do hospitalizacji stosuje się skalę punktową (CRB-65), służącą do oceny ciężkości pozaszpitalnych zapaleń płuc, w której bierze się pod uwagę:

    zaburzenia świadomości (1 pkt),
    częstość oddechów ≥30/min. (1 pkt),
    ciśnienie tętnicze krwi ≤90/60 mmHg (1 pkt),
    wiek >65 lat (1 pkt).

W przypadku uzyskania 2 punktów – należy rozważyć skierowanie do szpitala, a przy 3-4 punktów – należy koniecznie skierować pacjenta do szpitala.

https://dziennikzachodni.pl/dr-jedrzejko-radzi-jak-opoznic-moment-zakazenia-koronawirusem-i-jak-nalagodniej-przebyc-covid19-covidowy-poradnik-domowy-dr/ar/c14-15243544


 Od siebie dodam - bliski mi lekarz zaordynował nam czosnek oraz zalecił uzyskanie recepty na leki wziewne rozszerzające oskrzela.

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości