2 obserwujących
35 notek
12k odsłon
466 odsłon

Ze względu na strój nie wpuszczona do samolotu ale do kościoła by weszła.

Wykop Skomentuj12

Tytułowa refleksja przyszła mi na myśl po przeczytaniu pewnego artykułu. Otóż pasażerka American Airlines po wejściu do samolotu została poproszona przez stewardesę o wyjście na zewnątrz w związku z koniecznością odbycia rozmowy.

Kiedy tak się stało dowiedziała się że jej ubiór jest nieodpowiedni.

W American Airlines umowa dotycząca przewozu  na którą pasażerowie zgadzają się przy zakupie biletów, mówi o konieczności posiadania na sobie odpowiedniego stroju, ale nie podaje żadnych szczegółów ani przykładów. Po prostu brzmi: „Ubierz się odpowiednio; boso lub obraźliwe ubrania nie są dozwolone”.

A delikwentka była ubrana tak:

image

Czy dziwi was że stewardessa zapytała czy szanowna pasażerka posiada jakiś własny żakiecik, sweterek lub narzutę? Stewardesa wyjaśniła że załoga samolotu uznała, że jej strój jest nieodpowiedni, i że nie wpuszczono jej z powrotem do samolotu, chyba że zmieni go lub się okryje.

Ponieważ pasażerka oświadczyła że nic takiego nie posiada otrzymała firmowy kocyk i po utajnieniu nadmiaru wdzięków została ponownie wpuszczona na pokład.

Sama zresztą tak opisała swój wygląd: " "I have a very curvaceous body,..... " ponieważ w języku angielskim brzmi to dość dobitnie nie tłumaczę tego na język polski. Jednocześnie pani ta stwierdziła że według jej samej nie wyglądała wulgarnie ani niewłaściwie.

PS. Idę o zakład że w upalny dzień do kościołów w Polsce wchodzą damy ubrane nie mniej wyzywająco i nikt nie ośmieliłby się im zwrócić uwagę".

image

Dla mnie,  być może jestem już starym zgredem ale młodsi zapewne są jeszcze bardziej wrażliwi na estetykę, taki wygląd obraża zwykłe poczucie zwykłej przyzwoitości. Nawet w wydaniu takim:

image

Czy nie powinno to podlegać pod paragraf o molestowaniu seksualnym?

Wykop Skomentuj12
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości