Sowi Jar
Sam nie dam sobie "bana".
4 obserwujących
225 notek
41k odsłon
  54   0

Tusk i Konwencja Chicagowska.

   Popularna jest teza, ze "Tusk popełnił błąd" lub "uległ sugestiom Putina, bo nie wiedział o porozumieniu polsko-rosyjskim o badaniu wypadków lotniczych samolotów wojskowych". Jednak moim zdaniem nie jest to prawda. To przekazanie FR śledztwa było w moim odczuciu celowym i wcześniej uzgodnionym z Putinem działaniem. Chodziło o wykluczenie możliwości prowadzenia dochodzenia przez polskich śledczych, którzy mogliby okazać się niesterowalni i dojść do całkowicie innych wniosków niż założone. Stąd też ta troska Tuska, aby nikt nie posądzał zamachu...

   Do tej pory podtrzymuje tę narracje aby nikt nie zastanawiał się nad jego rolą w tym, co zdarzyło się pod Smoleńskiem, gdzie z dwuznacznym uśmieszkiem przybijał "żółwiki" z nie kryjącym satysfakcji Putinem. Lepiej być oskarżanym o ignorancję i błędy, niż być oskarżonym o współudział w zamachu i wielokrotnym morderstwie.

   Tym z gorszą pamięcią przypominam, że to telewizja FR tuż po katastrofie wyemitowała animację z dwoma wybuchami... zapewne znacznie wcześniej przygotowaną.

Lubię to! Skomentuj10 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale