19 obserwujących
172 notki
280k odsłon
2044 odsłony

Czy ta Mosbacher już jest spakowana?

Wykop Skomentuj80

Nie? Dlaczego? Już powinna być na walizkach jako persona non grata. Pomijając jej niebywałą ignorancję - szczególnie rażącą w kontekście wspaniałego przemówienia Prezydenta USA Donalda Trumpa na placu Krasińskich 6 lipca 2017 - trzeba zwrócić uwagę na jej jeszcze większą arogancję: pomachała błyskotkami w postaci obietnicy zniesienia wiz (która akurat absolutnie nie leży w zakresie jej kompetencji), a następnie przyjęła audiencję wywrotowców i zaatakowała władze. Czy ona sobie wyobraża że przybyła do swojej kolonii zamieszkałej przez jakiś niecywilizowany lud? Najwyraźniej tak! 

Myślę, że po tak fatalnym starcie ta osoba nie ma czego szukać nad Wisłą i jej dalsze trzymanie tutaj jest jak zwlekanie z rozpoczęciem terapii nowotworu - może być tylko gorzej. 


Na marginesie: total(itar)nej oPOzycji i zblatowanym z nią mediom należy się solidny wycisk. Co oni ostatnio zrobili dla Polski? 

  • Post-hitlerowskim Niemcom podsuwają temat rzekomo odradzającego się w Polsce nazizmu.
  • Uzurpującym sobie prawo do ogromnych odszkodowań środowiskom żydowskim w USA oraz fanatycznie nienawidzącym Polaków środowiskom Żydów przybyłych do Izraela z dawnego ZSRR (wnuki NKWD-zistów) oraz z PRL (po wydarzeniach marcowych) podsuwają temat rzekomego polskiego antysemityzmu oraz rzekomego kneblowania ust żydowskim "naukowcom". 
  • Zafiksowanym na punkcie wolności słowa i mającym większościowe udziały w TVN Amerykanom podsuwają temat rzekomego zamachu na wolne media. 
  • Sprawę ograniczenia zagrażającej demokracji omnipotencji i absolutnej bezkarności środowiska sędziowskiego oddają do rozstrzygnięcia w ręce środowiska sędziowskiego państw ościennych. 
  • Każdą większą gwiazdę muzyki (Mick Jagger, Roger Waters) angażują w działania antyrządowe tak, jakby w Polsce toczyła się walka o wolność i elementarne prawa człowieka, czego efektem jest to, że Kaczyński na koncercie Watersa pojawia się na liście "neofaszystów" jako postać pewna, a rozwalający Ukrainę Putin ze znakiem zapytania.

Przy tym twierdzą, że to wszystko to oczywiście wina rządu. 

Gdyby w 1939 Hitler miał tak aktywną V kolumnę, to Kampania Wrześniowa trwałaby mniej niż tydzień.  

Mniejsza o to, że w Niemczech regularnie odbywają się neonazistowskie spotkania, marsze, festiwale, a Narodowodemokratyczna Partia Niemiec działa zupełnie legalnie (w kraju Hitlera sic!). Mniejsza o to, że liczba incydentów o charakterze rasistowskim i antysemickim w Polsce spada, a na zachodzie gwałtownie rośnie (np.: w USA o 70%), a liczba incydentów w Niemczech i we Francji przebija polskie statystyki kilkadziesiąt razy. Mniejsza o to, że stacja TVN oficjalnie wspierała próbę puczu w Polsce, a jej "reportaż wcieleniowy" prawdopodobnie był oparty na przekazanych pieniądzach i wypożyczonych mundurach. Mniejsza o to, że właśnie w Niemczech do sądu został wybrany polityk, a w Polsce sędziowie pracujący w PRL-u nigdy nie przeszli weryfikacji. Zawsze znajdzie się jakiegoś dentystę, który dostał w zęby za wschodni akcent i jakąś arogancką brzydulę zza oceanu chętną do pokazania który kraj jest pępkiem świata. Dziennikarze w swojej hipokryzji rozczulają się nad trudnym losem Ukraińców w Polsce, a jednocześnie swoją pisaniną skazują polskich emigrantów na samotne zmaganie się nie tylko z podobnymi, ale znacznie częstszymi incydentami na tle "odbierania pracy", ale dodatkowo wkładają na ich barki jarzmo oskarżeń o nazizm, faszyzm, rasizm i antysemityzm - idealne preteksty do przemocy polskich emigrantach, a zwłaszcza ich dzieciach.

Tak, należy im się wycisk. Ale należy to zrobić rozsądnie. Na miejscu rządu zastanowiłbym się czy bardziej opłaca się im stawiać zarzuty "propagowania nazizmu" czy też moje cztery powyższe punkty wykorzystać w kampanii wyborczej. Co będzie bardziej skuteczne?

Wykop Skomentuj80
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka