5 obserwujących
26 notek
50k odsłon
422 odsłony

120 tyś. mieszkań 2/3 pok. w polskich miastach co roku ZA DARMO dla polskich rodzin.

Wykop Skomentuj31

Na tyle właśnie mógłby sobie pozwolić polski rząd gdyby zamiast rozdawać dziesiątki miliardów zł co roku na 500+ na prawo i lewo, bez żadnego tak naprawdę sensownego kryterium i celu, kupował za te pieniądze mieszkania z rynku pierwotnego jak i wtórnego, i przekazywał je polskim rodzinom całkowicie ZA DARMO każdego roku... tak jak za darmo rozdaje owe 500+. Po dziesięciu latach co druga polska rodzina otrzymałaby mieszkanie od rządu, od polskich podatników, czyli tak naprawdę od siebie ZA DARMO.

Jak wiadomo rozdawanie 500+ ma nasz rząd, a dokładniej POLSKICH PODATNIKÓW, CZYLI NAS, czego chyba nie do końca każdy jest świadomy, bądź tę świadomość gdzieś spycha z różnych powodów, kosztować co roku 40 mld zł. Jak ogromna to suma nie wystarczy powiedzieć, że jest to średnio 1/10 całego polskiego rocznego budżetu... bo to niewiele jeszcze ludziom powie.

Jak ogromna to suma postanowiłem któregoś dnia sam sobie zatem uświadomić. Zacząłem od prostego rachunku: jeden miliard zł to, jak każdy wie, tysiąc milionów zł. Dla przeciętnego zjadacza chleba i pasztetu miliard zł... to czysta abstrakcja. Z takimi sumami ktoś taki nie ma nigdy do czynienia. Prędzej już może sobie wyobrazić sumę miliona zł. Przeciętne dwu, trzypokojowe mieszkanie w polskim mieście o metrażu od 40 do 60m/kw, z rynku wtórnego ale i pierwotnego, można kupić za sumę od 200 do 350 tyś. zł. Tak więc nie trudno już obliczyć, że za sumę "tylko" miliona zł można by nabyć aż trzy takie mieszkania. Wystarczy teraz przeprowadzić choćby w pamięci prosty rachunek ile takich mieszkań można by kupić za sumę miliarda zł, którego jedną tysięczną częścią jest jeden milion zł:

3 * 1000 = 3000

Ile zatem za 40 mld zł można by kupić takich mieszkań i przekazać je na początek wielodzietnym rodzinom, bądź rodzinom bez własnego mieszkania, jedynie je od kogoś wynajmującym, mieszkającym u rodziców etc? Rachunek również jest prosty:

3000 * 40 = 120 000

120 tyś. mieszkań ZA DARMO dla polskich rodzin co roku. Oczywiście zamiast 500+. Czy ktoś z aktualnego rządu - premier Morawiecki, albo Jarosław Kaczyński - zapytał się Polaków, polskich podatników czy może przeznaczać tak potężną sumę co roku... na zwykłe rozdawnictwo?

Czy polski rząd zanim podjął decyzję o rozdawaniu takich potężnych sum z polskiego budżetu nie powinien najpierw zapytać o to tych, którzy na te pieniądze często ciężko pracują, poświęcają swoje życie, tych, którzy ten budżet budują, czyli po prostu polskich podatników?

Czy nie powinno być zarządzone ogólnokrajowe referendum z zapytaniem na jakie cele polski podatnik wolałby wydać swoje pieniądze? Przecież to nie są pieniądze Jarosława Kaczyńskiego ani premiera Morawieckiego, ale Polaków. Wszystkich Polaków. A szczególnie tych na to pracujących.

Jaki jest sens zabierać podatnikowi 500 zł w postaci podatków... żeby mu potem je oddać? Nie zabierajmy mu ich!

Dlatego APELUJĘ do czytelników Salonu 24, mających tu swoje blogi czy zaglądających tu dziennikarzy, polityków aby popchnęli do przodu pomysł zarządzenia ogólnokrajowego referendum z zapytaniem na co polski podatnik chciałby wydać 40 mld zł rocznie przeznaczone aktualnie przez polski rząd na 500+ - czy dalej na 500+, czy może np. na 120 tyś. mieszkań co roku ZA DARMO dla polskich rodzin.

Niech polski rząd zapyta się tego ojca, czy tej matki czy woleliby dostać 500 zł miesięcznie czy dwu, trzy pokojowe mieszkanie ZA DARMO dla swojego dziecka. Niech polski rząd się zapyta!

Takie zapytanie należy się zadać polskiemu podatnikowi! Należy się zadać w państwie demokratycznym. Polska nie jest dawną monarchią, w której budżetem rządzi jakiś niepodzielny władca czy król, który rozdaje pieniądze z budżetu na co chce i kiedy chce. A jak nie chce to nie rozdaje. Do czego to doszliśmy!


40 mld zł to poza tym duże obciążenie dla każdego następnego budżetu. Jeśli na coś wydawać takie potężne sumy to przynajmniej na coś konkretnego, wymiernego!

Są też inne, równie palące potrzeby Polaków, które z tych pieniędzy polski rząd mógłby zaspokoić! Są dzieci umierające w szpitalach i domach opieki ponieważ nie ma pieniędzy na ich kosztowne leczenie i operacje czy zabiegi! Czy o te dzieci już polski rząd tak martwiący się o przyrost naturalny nie zamierza zadbać?! Dlaczego ludzie muszą zbierać na ulicy pieniądze na kosztowne, ratujące życie operacje dla swoich bliskich, dzieci, ojców, dziadków, a polski rząd postanawia rozdawać na nie jasno określone cele co roku 40 mld zł? Ile dzieci można by uratować, ile bólu i cierpienia można by ograniczyć za jedną dziesiątą tej sumy! Obliczcie sobie, drodzy Polacy, drodzy podatnicy, bo ja już nie mam siły!

Jako polski podatnik, polski obywatel, obywatel polskiego, demokratycznego kraju OCZEKUJĘ OD POLSKIEGO RZĄDU ZARZĄDZENIA OGÓLNOKRAJOWEGO REFERENDUM NA CO POLACY CHCIELIBY, CZY WOLELIBY WYDAĆ 40 MLD ZE SWOICH PODATKÓW ROCZNIE! Takie zapytanie mi się należy jako polskiemu obywatelowi i podatnikowi.

Proszę również ponownie czytelników Salonu 24, założycieli Salonu 24, pana Igora Janke i panią Bognę Janke, dziennikarzy tu obecnych i polityków o popchnięcie tej sprawy do przodu w miarę swoich możliwości.

Wykop Skomentuj31
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Gospodarka