9 obserwujących
356 notek
94k odsłony
  115   0

Fotowoltaiczne

grzanie wody

Z uwagi na Globalne Oci pienie, tak sobie pomyślałem, by wygasić piec i nie rozpalać do ogrzania wody. SZukam, szukam i nie widzę. Do zagrzania zimnego wrzątku, tak do 50stopni, wystarczy 1,5kW mocy czynnej. Oddane do grzałki w bojlerze, odda nieocenione zasługi atmosferze, temu, czym oddychamy. Ale proszę spróbować poszukać. Są projekty finansowane, dopłacane, promowane. Takiego, który będzie robił tylko to, nie ma.

300W to przeciętny panel, współczesny=1500/300 daje 5. Niech będzie 6, czasami by równo ułożyć. W czym jest problem, że nie ma tego na rynku? Panel to jakieś 400zł, falownik, grzałka 70zł. Reszta zazwyczaj jest, bo już się czymś grzejemy.

Ale, ale .. Państwo, nie będzie promować  i dopłacać do prywaty i samowoli. Człowieczku, TY masz kupić instalację i podłączyć do sieci energetycznej. Przy okazji za twoje ma być zmodernizowana infrastruktura bidaka, a szczególnie licznik dwustronny. Niedoczekanie. Szybciej całkowicie się odłączę od prądu sieciowego, niż będę finansował te szemrane przedsięwzięcia.


oze, cwu

Lubię to! Skomentuj12 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale