8 obserwujących
319 notek
89k odsłon
108 odsłon

Cyfryzacja, sanepid, POZ

Wykop Skomentuj

Cowidianie!!

Zwracam się do was z taką oto, tu. Oto. Świat, Polska, Mężczyźni (nie Niemcy, nie), zachwycają się pewną grupą młodzieży, która rozwiązała problem raportowania w Sanepidzie. Pomogła Państwu. Zapisać ich do Ormo!

Sytuacja cała, pokazuje, jak potrzebne są te sanepidy. Ile dobra niosą, a Polakom, żyje się lepiej. I dostatniej. Borykamy się jednak z takim problemem, że Starsi często lekarze w POZ=tach, normalnie boją się, a i przepisy zapewne pogoniły ich do zamknięcia drzwi. Po pierwsze odcięcie przychodni, prowadzi do braku zapewnienia, opłaconych świadczeń NFZ. Po drugie, każdy z realną chorobą, a jeszcze przy zmysłach, dzwoni po pogotowie. Część z tych zleceń, powinien obsłużyć POZ-lekarz rodzinny (nienowoczesna nazwa : D.  Co zaś robi się w Ministerstwie - nomenomen CYFRYZCJI. Boni cały, prawie, prawie internet wydrukował. Nie doceniliśmy takiego ministra. Znów Stereżyńska, języków żądała. By po obcemu jej urzędnicy mogli się wyrażać i w dialogi międzynarodowe wchodzić bez zahamowań. Cóż, że tacy ludzie, najczęściej nie mają nic do powiedzenia, aczkolwiek w KILKU językach.

W Ministerstwie Cyfryzacji, powinien być pogrom i to już. Dlaczego nie Płaci, ten Minister, dla zespołu programistów. Potrzebna jest Apka, dodatek do przeglądarki, by Lekarz POZ, mógł widzieć pacjenta. Ciągle te archaiczne instytucje, rodem z Perelu, posługują się telefonami typu aster. Ni ISDN-u (zapomniana technologia cyfrowa Astrów), ni wideo właśnie. Choć system do recept, jest, działa i to dobrze. To te same urządzenia. Potrzebna niewielka aplikacja, lub trzeba zapłacić istniejącym właścicielom.  Za to jest pochwała liczenia cowidów i reforma nawet sanepidów. Sanepidów, które głównie do ściągalności PODATKÓW były używane, do żadnej innej rzeczy. I teraz, kiedy przyszło do gonienia, nie tylko biznesów garowych, to zapaść. Nikt do sanepidów nie zgłasza zachorowań, kwarantanny, bo i po co? Lżej choroba przejdzie, zasiłek bardziej wypłacą? Nie. TO instytucja zbędna, co widać, słychać i czuć.

tiaaa covid19

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie