Blog
Fenomen behawior - analizy sp
Józuś
Józuś DOBRE PYTANIA fenomen behawior
7 obserwujących 235 notek 64400 odsłon
Józuś, 29 listopada 2018 r.

HDL - LDL ten Dobry, Zły i brzydki

1391 30 0 A A A

Anne Georget "popełniła" film o historii walki z cholesterolem. Jakie mamy wyobrażenie o tym tłuszczu, który mamy w organiźmie. ZŁY, za wysoki poziom, miażdżyca i złogi w arteriach. Mity . Blaszka miażdżycowa, może zawierać lipidy (czyli tłuszcze), jednak to nie one są odpowiedzialne za zaleganie złogów. Lata propagandy, a już apogeum nastąpiło po wynalezieniu statyn. Środków farmakologicznych, obniżających fizjologiczny poziom Hdl, Ldl. Przy okazji coś musi robić. Robi: osłabia wątrobę, miejsce powstawania ich oraz jej podobną trzustkę. Powikłaniem zażywania statyn jest cukrzyca, ale i o wiele groźniejsze, choroby komórek nerwowych do Alzheimero-podobnych objawów otępiennych włącznie. Czego więc, nie powoduje cholesterol? Są to lipidy, niezbędne do życia komórek ciała. Odstawienie tłuszczów z diety, jest jednym z większych błędów żywieniowych, bo 1. z tego co jemy mało ich przenika do krwi, tłuszcz jest metabolizowany dzięki żółci (znów wątroba) 2. kiedy nie dostarczymy dobrych tłuszczów, to "głodny organizm" będzie łaknął jakiegokolwiek. A co mu dostarczysz? Może olej silnikowy z frytek, czy foooda. Cholesterol jest na właściwym poziomie, kiedy jest aktywność fizyczna. Fizjologiczny poziom lipidów jest charakterystyczną cechą osobniczą i koreluje często z poziomem inteligencji: lepsze zaopatrzenie komórek, lepsze myślenie.

Dobre tłuszcze? Dziś to te, nie zanieczyszczone: glifosatem -rzepakowy, słonecznikowy; hormonami - odzwierzęce (gęsi smalec bardzo dobry i neutralny smakowo), oliwa - nie łudźmy się, przemysłowa, innej u nas nie ma, a już w sklepach. Tłuszcze złe: margaryny, wszystkie margaryny są złe. Margaryna powstaje z olejów najwyższej jakości? Pomyśl. Masło zamiast margaryny do ciasta - dobry wybór, póki jeszcze mamy masło. Dieta może się opierać na samych tłuszczach i to człowieka nie zabije, musi być jednak jakiś metabolizm - ruch, aktywność.

Mity nt Złego i Dobrego, powstały pod wpływem firm farmaceutycznych, promujących statyny. Agresywny marketing szkodzący zdrowiu. Zaburzenie gospodarki lipidowej statynami, prowadzi do groźnych powikłań. Oba cholesterole są DOBRE, pełnią komplementarne role w fizjologii. mogą być traktowane jako wskaźniki, same z siebie nie stanowią patologii. Poziom ich, należy regulować aktywnością, ruchem.

Drugim graczem na rynku zdrowia (karmy), są firmy słodzące. Dziś zamiast cukru, prawie wszędzie mamy syrop g-f, gorszy od cukru pod jednym względem: jest gorszy od cukru. Szczegóły: wyższy (jeszcze wyższy) indeks glikemiczny i możliwość zawierania glifosatu. I tutaj rolę gra cena. Tańszy syropG-F jest z kukurydzy. Można też robić z pszenicy i pewnie wielu innych rzeczy. Kukurydza zaś i Glifosat, są na zawsze połączone węzłem $marketigowo$. To właśnie ten związek, spowodował "chorobę" firmy Monsanto i zmiany własnościowe. A dokładniej procesy sądowe za wprowadzanie użytkowników w błąd na terenie USA i przegrane z wysokimi odszkodowaniami. Chwilową zapaść tej firmy w Usa. Pozostały świat, trwa w błogiej nieświadomości. A w Polsce użycie Glifosatu, nie jest nawet rejestrowane i stał się on w rolnictwie, kosmetykiem, do "zabicia chwasta", by się lepiej orało. Glifosat zabija wszystko. Glifosat może być wszędzie, na każdej półce w sklepie .. i jest. Niestety skażenie gleb, wód gruntowych i podziemnych, powierzchownych, postępuje. Wyrób firmy Monsanto nie jest biodegradowalny, jak obiecywano, zalega, krąży, jak DDT. A Brzydki?

Brzydkie to są wszelkie działania, skłaniające Was, do zachowań, nie będących w Waszym interesie. Płać za swoją chorobę, my cię potem,  wyleczymy : D Jedz TŁUSZCZE, to zdrowie. Tłuszcz w diecie, nie zamienia się w sadło w zdrowym człowieku. Sadło powstaje z CUKRÓW.

zdrowie, cholesterol, hdl, ldl, tłuszcz

Opublikowano: 29.11.2018 10:01.
Autor: Józuś
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

> "echo24 116 @Józuś Szanowny Panie Józefie! Jeśli Pan pozwoli będę cytował ten Pański komentarz, jako modelowy przykład mentalności i środków wyrazu klasycznego pisowskiego oszołoma ogarniętego patologiczną nienawiścią do wszystkiego i wszystkich, za czym jest już tylko czarna dziura.I u Osiejuka:" @JÓZUŚ To ostatecznie w jakiej sprawie tu przylazłeś? Żeby mi powiedzieć, że wobec tego co zrobił Protasiewicz kwestie językowe są nieważne? Przecież ja to właśnie napisałem. O tym jest moja notka. A może chodziło Ci o moje i Gabriela konta i ich liczbę? To Ci powiem: ja ich mam tu 24 a Gabriel tylko 16. Słusznie nie pytałeś o to Administracji. Oni Ci nic nie powiedzą, bo są ze mną w spisku. Właśnie przeciwko Tobie. I rzeczywiście, jestem jakiś niewyraźny, ale to przez to że wczoraj zabrakło mi na alkohol i jestem niedopity. Co do bana, owszem masz go jak w banku. Ale nie powiem Ci za co. Zgnijesz w niewiedzy. KRZYSZTOF OSIEJUK10:27 4879519" - skąd taka agresja na niewinne pytanie? To co mnie zbulwersuje, MUSZĘ wyrzucić: D Właśnie zablokowany przez Coryllus: ośmieliłem się napisać, że nie należy obrażać czytelników, a w szczególności np Jana Pietrzaka. Nie prowadzę z nikim wojny. Lans polegający na chamstwie - nie akceptuję."@Autor "Ja, ponieważ nie zależy mi ani na publiczności, ani na lansowaniu „prawdziwej historii Polski” czynić będę to co uważam za słuszne. Na razie ogłosiłem konkurs na komiks." - to zapowiedź jakiegoś nowego konkursu? To taka drobna złośliwość, sam Coryllus, się podkładasz. Z teksu powyższego można wysnuć jedynie słuszny wniosek: NIHILIZM. Sporo ludzi to czyta, tyle że w pewnym momencie, ilość pomyj, na głowy czytelnikom, tymże się może znudzić. Co wtedy? Jaki zostaje lans? W kontekście Pietrzaka, który żadnego lansu (już) nie potrzebuje. Gratuluję udanego strzału w stopę. A może to jednak inteligencja czytelników, taka oryginalna - wszystko co oryginalne jest lepsze (Ani Mru Mru)." - by nie było wątpliwości, że złamałem netykietę.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Sitek Nie tłumaczę, jedynie wstawiłem mu PYPEĆ, ponieważ nie zdzierżył na "swoim blogu"....
  • Ale że co przeszkadza??, bo to ten sam temat, konkretnie, bez czarodziejstwa - - łgarstwo nie...
  • @doku Jestem za karaniem przestępstw, a co robią sady?? Tylko kto będzie przepraszał za...

Tematy w dziale Rozmaitości