Kobieta Wamp
Tylko dla dorosłych
8 obserwujących
9 notek
24k odsłony
  66   0

Pragnienie bliskości


Co oznaczają gniewne ataki w stosunku do partnera? Paradoksalnie zazwyczaj opierają się na desperackim pragnieniu bycia blisko niego. Co nas doprowadza do takiego stanu rzeczy? Czyżby bezsilność? Wołanie o zainteresowanie? A może desperacja? Gdy dochodzi do sprzeczki, odbywa się to w standardowy sposób, drobna różnica zdań, doprowadza do sytuacji, gdy mężczyzna wychodzi z domu, trzaskając drzwiami. A kobieta krzyczy za nim jeszcze, że nawet nie musi wracać, jeśli teraz pójdzie. Mężczyzna zazwyczaj w takim momencie ucieka, wie o tym, ale nie wie, co jeszcze może zrobić. Kobieta natomiast raz po raz wariuje przez każdy najmniejszy drobiazg. Wciąż te same oskarżenia, że zawsze staje po stronie ich córki, on nigdy nie zrozumie swojej partnerki, nigdy nie ma go, gdy go ona potrzebuje. Od niej zależy całe życie rodzinne, a jemu w jej oczach na niczym nie zależy, jest wobec niej zupełnie obojętny.

Po tym wybuchu żalu... kobieta jest nieszczęśliwa i płacze. Czasami partner potrafi ją uspokoić, ale przeważnie po cichu ignoruje to „wariowanie”... tak postrzega mężczyzna zachowanie kobiety. Jakie są powody paniki? Kocha tę kobietę, ale zastanawia się, jak długo wytrzyma z tak agresywną kobietą. Może się uspokoi, kiedy wróci. Tylko na jak długo? Tego rodzaju sceny z małżeństwa, to standard. W pewnym momencie kwestionowana jest osobowość drugiej osoby, ale problemem nie są cechy charakteru. To role i stanowiska, które pojawiły się podczas bycia razem. Partnerom trudno jest zrozumieć dynamikę, która zachodzi między nimi, rozpoznać wzorzec zachowania, który trzyma ich w niewoli. Chociaż wiemy, że związek jest tym, co dzieje się między nami, trudno jest nam rozpoznać ogromną moc, jaką mają nad nami zakorzenione wzorce.

Niestety w parach jeden partner staje się coraz bardziej napastnikiem, tutaj jest nim kobieta, ale może być nim również mężczyzna. A drugi coraz bardziej się wycofuje. Wzorzec pojawia się, ponieważ jeden z partnerów jest bardziej skłonny do samodzielnego radzenia sobie z obelgami, podczas gdy drugi aktywnie próbuje dotrzeć do swojego partnera w swojej sprawie. To nie pasuje do siebie. I tak kobieta żąda coraz gwałtowniej, podczas gdy mężczyzna próbuje uspokoić sytuację, oddalając się i załatwiając sprawy samemu. Ponieważ boi się, że dojdzie między nimi do zaostrzenia konfliktu. Coraz ostrożniej podchodzi do ich problemu. To, czego kobieta potem doświadcza w taki sposób, powoduje, że jeszcze bardziej wycofuje się ze związku. Protestuje jeszcze bardziej wściekle, go krytykując. W rezultacie czuje się jeszcze bardziej niekochana, jeszcze bardziej zamyka się w sobie. Konflikt narasta coraz bardziej... i w pewnym momencie czuje się jak przeciwnik.

Kiedy konflikty nasilają się, kiedy ciągle zwracamy się przeciwko sobie, kiedy partner zaczyna się czuć jak przeciwnik, warto zatrzymać się i wspólnie przyjrzeć się problemowi. Nawet napastnicy, tacy jak przytoczona kobieta, zastanawiają się, dlaczego są tak niesamowicie wściekli w sposób, o który nigdy by siebie nie posądzali. Paradoksalnie w zasadzie walczą, by nie czuć się pozostawione same sobie. Za wściekłymi atakami kryje się desperacka potrzeba bliskości. Niestety to nie łatwe do odgadnięcia, ale musimy brać to pod uwagę. Miłość to skomplikowane uczucie, targające nami emocje nie są najlepszym doradcą. Dlatego warto usiąść i spokojnie uświadomić sobie... co wywołuje w nas te agresywne werbalnie zachowania. Niekiedy te przemyślenia pomogą one nam odpowiednio i w odpowiedniej chwili zareagować.

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale