32 obserwujących
662 notki
358k odsłon
660 odsłon

LIST OTWARTY DO FRANSA TIMMERMANSA

FOTO INTERNET ALEKSANDER SZUMANSKI
FOTO INTERNET ALEKSANDER SZUMANSKI
Wykop Skomentuj2

LIST OTWARTY

 

DO

 

FRANSA TIMMERMANSA

 

WICEPRZEWODNICZĄCEGO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO,

CZŁOWIEKA ROKU 2017 "GAZETY WYBORCZEJ" ADAMA MICHNIKA.

KAWALERA ORDERU "ZASŁUGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ" 2014 R. NADANY PRZEZ PREZYDENTA RP BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO.

 

FRANS TIMMERMANS PRZED POLSKĄ PROKURATURĄ?

 

 

                                                                                  Kraków, 26. 07.. 2017 r.

 

mgr Jerzy Korzeń przewodniczący Towarzystwa Pamięci Narodowej im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

 

Aleksander Szumański, Kombatant - Osoba Represjonowana - zaświadczenie o uprawnieniach Kombatantów i Osób Represjonowanych nr B 18668/KT3621

- dziennikarz niezależny,  korespondent światowej prasy polonijnej, akredytowany w Polsce (USA) w latach 2005 - 2012.

 

Szanowny Panie,

 

ostatnie wydarzenia w Polsce związane ze zmianą rządu Rzeczypospolitej Polskiej i podjęte parlamentarne decyzje legislacyjne wprowadzenia odpowiednich ustaw reformujących dotychczasowe bezprawie w Rzeczypospolitej Polskiej, zostały nazwane przez polską totalną opozycję parlamentarną i poza parlamentarną "zamachem stanu" i spowodowały zorganizowane przez ośrodki krajowe i zagraniczne, fal protestów ulicznych w kraju i za granicą, zmierzające wyłącznie do obalenia rządu Pani premier Beaty Szydło, pod szyldem nie wdrażania ustaw reformujących post komunistyczne sądownictwo w Polsce. Apel o weto prezydenckie dotyczące reformy sądownictwa wystosował m.in. b. prezydent RP Bronisław Komorowski, założyciel wrogich Polsce Wojskowych Służb Informacyjnych.

Owe działania protestacyjne mające na celu jedynie powrót do władzy koalicji PO - PSL afiszowane są we wszystkich miejscach protestów powielanymi plakatami, wskazując jednoznacznie na tych samych organizatorów burd ulicznych, nazywanych przez opozycję "puczem". "Pucz" sięga również do ośrodków zagranicznych, gdzie najlepsze "zrozumienie" znajduje w Brukseli u Donalda Tuska, czy też Fransa Timmermansa.

Protesty i ogromne związane z tym koszty popierane i finansowane są przez wrogie Polsce ośrodki Georgea Sarosa, przy nagonkach medialnych m.in. Adama Michnika, Leszka Balcerowicza, twórców rozmaitych "Obywateli RP", czy też" Komitetu Obrony Demokracji".

Całokształt wszystkich tych działań wymierzonych w polską rację stanu spotkał się nie tylko z Pana poparciem, ale również z dołączeniem  do tych antypolskich akcji na drodze gróźb karalnych, mogących skutkować wielomilionowymi sankcjami karnymi dziennie w oparciu o cytowany przez Pana art. 7 Traktatu UE.

Do prowokacyjnych Pana działań dyplomatycznie nie dołączyła kanclerz Niemiec Angela Merkel w ukartowany sposób sprzyjająca wraz z Panem powołaniu w 2019 roku na prezydenta RP Donalda Tuska.

Według oczekiwań Pana, opozycji totalnej, Bronisława Komorowskiego, opinii, ukierunkowań i decyzji, weto dotyczące ścieżki legislacyjnej  ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa złożył prezydent RP Andrzej Duda.

Oczywiście weto Pana prezydenta RP zostało przyjęte przez opozycję biernie i nie spowodowało ustania fali protestów, zmierzających do innego celu. Nie spowodowało też zmiany w Pana działaniach, utrzymujących wystosowane już wcześniej groźby.

Swoim działaniem dołączył Pan do opozycyjnej definicji "zamachu stanu".

 

Podobnie do Pana zachowywał się w latach 30. ub. wieku Adolf Hitler w „Mein Kamfp”, gdzie zawarł podstawy swoich teorii antysemickich i narodowo-socjalistycznych.

Stały się one czołowym dziełem ideologii i propagandy nazistowskiej III Rzeszy. Powołując się na eugeniczne tezy rasistowskie, Hitler dowodził, że „rasą panów” są Aryjczycy, a wśród nich szczególna pozycja należy się Niemcom. Słowianie natomiast byli traktowani jako najniższa z warstw aryjskich, dobra wyłącznie do prac niewolniczych. Według Adolfa Hitlera najniższą rasą są Żydzi, których po przejęciu władzy w Europie za wszelką cenę pragnął zlikwidować.

Realizacja owych zamierzeń Hitlera i NSDAP została wprowadzona 1 września 1939 roku, w wyniku których zamordowano sześć milionów obywateli polskich Polaków i Żydów.

Morderczy pakt Ribbentrop - Mołotow zawarty został 23 sierpnia 1939 roku, w wyniku którego następnymi zbrodniarzami narodu polskiego było NKWD. Ów pakt spowodował konferencje Gestapo i NKWD w Zakopanem, Krakowie i Lwowie, gdzie zapadły wspólne decyzje mordu tysiąclecia w Katyniu.

Po 22 czerwca 1941 roku w wyniku wojny niemiecko - bolszewickiej, NKWD przejęło od Gestapo następne zbrodnie na narodzie polskim.

Obecne Pana zachowanie jako wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego w stosunku do Polski, Polaków i polskości stanowi analogię do „dzieła” Hitlera pisanego w więzieniu, gdzie Pan powinien się znaleźć po przeprowadzeniu ataku zamachu stanu na suwerenną Rzeczpospolitą Polskę.

Wykop Skomentuj2
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka