LUPUS IN FABULA
"Napisz więc to, co widziałeś, i to, co jest, i to, co potem musi się stać" Ap 1, 19.
2 obserwujących
76 notek
18k odsłon
303 odsłony

Czy kradzież cukierka to przestępstwo? Granica między prawem a współczuciem

Wykop Skomentuj16

Pewien emeryt zjadł w supermarkecie cukierka ( śliwka w czekoladzie) i dostał wyrok jak za kradzież ( nazwiska nie wymieniam, bo tu nie o osobę chodzi, lecz o problem, link:  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/ko%c5%82obrzeg-69-letni-emeryt-skazany-za-zjedzenie-cukierka-prokuratura-ra%c5%bc%c4%85co-niesprawiedliwy-wyrok/ar-AAIYICF na ten temat też artykuł , tu na salonie24.pl  https://www.salon24.pl/u/magazyn/994276,emeryt-zostal-skazany-za-zjedzenie-w-sklepie-cukierka-za-40-groszy  ).

W cywilizowanych krajach tej tzw. błogosławionej EU za taki czyn, to się płaci potrójną wartość cukierka i spoko!
U nas jak poseł bierze kilometrówki tak wielkie jak obwód kuli ziemskiej to nie problem.
Jak bogaci posłowie biorą zapomogi ( ostatnio mówiono o kwocie ok. 1,5 mln. zł, a zobacz sobie, oto link:
https://innpoland.pl/153625,byli-poslowie-chetnie-siegaja-po-zapomogi-z-budzetu-dostali-juz-1-5-mln-zl) to nie problem.

A ja się pytam!  Gdzie jest granica między przestępstwem a współczuciem?
W XVIII wieku zapadł w Anglii wyrok za kradzież chleba, a karano za to surowo i ukarano dziecko 16 letnie, skazując na powieszenie. Wstrętny ten świat!


Polityk i duchowny jakiejś tam dziwnej religii  może żyć ponad prawem ( np. może pobierać opłaty za wstęp do Nieba, którego sam nie widział, a kłamie, że istnieje), a każdy inny to pod sąd, nawet za cukierka!  Smutny to kraj!

Znam pewną historię, że za czasów tzw.  komuny to pewien dorosły człowiek dostał 6 lat więzienia za dowcip o Stalinie, a tu w tym kraju szczycącym się przynależnością do tej socjalistyczno-liberalnej  EU, dostaje się wyrok za cukierka! Za cukierka - powtarzam!

Jak kapitalista sprzedaje szkodliwą zdrowotnie żywność, bo teraz w większości taka jest, to nie jest to przestępstwo, a jak ktoś z różnych tam powodów niekoniecznie przestępczych połknie cukierka, to od razu terror, sąd i kara. 

W obozach koncentracyjnych, w większości podlegających koncernom kapitalistycznym, jak np. IG Farbenindustrie ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Proces_IG_Farben ), zjadł więzień ogórka ze szklarni dla esesmanów, to tracił życie, a jak ukradł kawałek chleba z kuchni SS, to tracił życie po uprzednim maltretowaniu. IG Farben miało kasę a niewolnicy śmierć. 

Dziś koncerny trują ludzi i te trutki sprzedają w pięknych opakowaniach i to się nazywa postępową cywilizacją prawa i porządku.Czy coś się zmieniło w stosunku do czasów poprzedniej komuny, czy brunatnego socjalizmu?
Osią tych totalitarnych systemów była tolerancja dla zabijaniu niewinnych lub słabych i karanie za nic każdego, kto się temu sprzeciwiał.
Dziś totalitaryzm ma ukrytą twarz, jednak ona się objawiła przez historię owego cukierka w supermarkecie.Brak współczucia i litości w systemie prawnym jest objawem totalitaryzmu, ale takiego, który kręci sobie sznur na własną szubienicę i zgubę!

Uwaga! Od dziś  unikam cukierków, bo to może się niebezpiecznie skończyć. Zresztą wiemy, że słodycze szkodzą, dlatego  z bożej łaski rządzący chcą wprowadzić podatek od cukru i w ten sposób może ochronią przed karą amatorów cukierków!

Postscriptum
Sprawiedliwość bez miłosierdzia jest okrucieństwem! Nasza cywilizacja, chociaż oparta o sztywną rzymską zasadę "dura lex, sed lex", przetrwa, jeżeli wyżej będziemy stawiać miłosierdzie niż odwet!
Co jest przestępstwem, a co jest wykroczeniem - oto pytanie! Wykroczenie kara się jak przestępstwo, a przestępstwo traktuje się jako drobnostkę, jako  nawet mniej niż wykroczenie - a takich przykładów jest wiele i takie mamy czasy - smutne i beznadziejne.

I jeszcze jedno na koniec! Tu nie chodzi o obronę złodziei, lecz o absurd, bo proces sądowy jest bardzo kosztowny. Przyłapany na kradzieży płaci np. za trzy cukierki i dobrowolnie na schronisko dla zwierząt jakaś kwotę (ale nie mniejszą niż ...) i wilki syty i owca cała.
Strasznie karą nic nigdy nie dało dobrego. Człowieka należy ciągle wychowywać, a nie potępiać, a to już sprawa na "przyszłe życie", bo w tym życiu tylko lepra moralis (trąd moralny).

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo