1 obserwujący
5 notek
2989 odsłon
  158   0

Być albo nie być dla związków


Zawsze zastanawiam się co decyduje o szczęśliwym pożyciu par... Jak udaje im się żyć razem szczęśliwie przez lata, a nawet dziesięciolecia? Sekretem stabilnych związków jest przede wszystkim podobieństwo w doświadczaniu świata. Ale także intensywna komunikacja, niezawodność, seks i swoboda. Jest to tym bardziej ważne z uwagi na rosnącą liczbę par, które chcą się rozstać. Odnotowuje się dziś dwukrotnie wyższą ilość rozwodów niż zaledwie dziesięć lat temu. W obliczu takiej tendencji pojawia się pytanie: Jak pary mogą być szczęśliwe przez całe życie? Czy w ogóle jest to możliwe?

Tajemnicą stabilnych małżeństw jest doświadczanie świata w podobny sposób, jak i komunikowanie się ze sobą na wysokim poziomie. Małżeństwa o dlugim stażu są zwykle bardzo zbliżeni pod względem wartości, kwestii moralnych, czy norm społecznych. Co znajduje odzwierciedlenie m.in. we wspólnych zainteresowaniach, czy pogladach politycznych. Ich interesy nie muszą jednak pokrywać się wcale w 100%. Okazuje się, że partnerzy mogą, a nawet powinni mieć również inne hobby czy pasje, by zachować swobodę.

Pomimo tego, że za czynnik łączący pary uważa się posiadanie dzieci, to paradoksalnie one stanowią zagrożenie dla związków. Gdy dziecko jest w domu, pary nie tylko częściej się kłócą, ale też coraz gwałtowniej. Wielu z nich znajduje coraz mniej czasu i ochoty na intymność i seks po porodzie. Może to również mocno nadwyrężyć związek, bowiem odgrywa on kluczową rolę w dobrym małżeństwie. Jednak nie ma niczego bardziej podatnego na zakłócenia jak nasze życie erotyczne. Powodów moze być wiele: stres, brak pieniedzy czy problemy z dziećmi. To wszystko ma wpływ na to co dzieje się w naszym życiu intymnym.

Jakby na to nie patrzeć, wszędzie otoczeni jesteśmy seksem: filmy, czasopisma, reklamy, żarty, a nawet porady. Seks jako taki zakotwiczony jest w ludzkich umysłach jako temat Tabu. Wstydem jest rozmawianie o nim, nawet pomiedzy wieloletnimi partnerami. Jeżeli seks nie jest dobry bez mówienia o nim, i mamy również problem z nazwaniem wlasnych narządów płciowych. To mamy olbrzymi problem. Jeżeli brakuje naturalności w naszej komunikacji, może dojść do zaniechania seksu czasowo lub na zawsze. To bardzo niebezpieczna sytuacja dla małżeństw. Bo czy istnieje małżeństwo bez seksu?

Dla wielu z nas seks, jest naturalną jego częścią. Tak samo jak jedzenie czy oddychanie. Gdy nie dostajemy go jesteśmy sfrustrowani i nieszczęśliwi. Czy jest to powód rozpadu naszego związku? Zapewne tak, bez bliskości i więzi pomiedzy małżonkami zwiazek powoli umiera. Partnerzy oddalają się od siebie coraz dalej i dalej. Aż w końcu nie mogą na siebie patrzeć, obwiniając się nawzajem o swoje problemy. Pół biedy, gdy są one spowodowane chwilową niedyspozycją jednego z nich. Ale co jeśli mężczyzna jest impotentem? Tu nie widać nadziei na przyszłość. I nie ma tu znaczenia czy ma on lat 25 czy 75, juz nigdy więcej nie poczują bliskości. Co wtedy? Czy kobieta ma prawo odejść i ułożyć sobie życie z kimś innym, czy trwać przy mężu impotencie? 

 

Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości