Bóg - Honor - Ojczyzna
Wnuk oficera II RP, bohatera narodowego żołnierza AK
27 obserwujących
1169 notek
3347k odsłon
865 odsłon

Thun chce zablokować w UE przekop Mierzei Wiślanej. To zdrada interesów Polski

PO/ materiały prasowe
PO/ materiały prasowe
Wykop Skomentuj11

Europosłanka PO Róża Thun poinformowała na Twitterze,  "że zorganizowała w środę spotkanie z Virginijusem Sinkevičiusem, europejskim komisarzem ds. środowiska, oceanów i rybołówstwa. Jak wynika z jej wpisu, spotkanie dotyczyło przekopu Mierzei Wiślanej, który – zdaniem Thun – jest zagrożeniem dla Bałtyku. Sinkevičius potwierdził, że KE traktuje sprawę poważnie " – napisała europosłanka.

Pani Róża Thun nie pierwszy raz sypie piach w tryby machiny rozwoju Polski, prezentując specyficzne poczucie dbałości o interesy kraju, w którym się urodziła. Mam bowiem wrażenie, że Polski za swą Ojczyznę nie uważa. Porażona losem fauny z terenu Mierzei Wiślanej, żąda, aby natychmiast prace nad przekopem wstrzymać.

Pani poseł Thun polecam, zamiast posiadywania w Brukseli, wypoczynku w należącym do rodu jej męża zamku, polecam wycieczkę w rejony województwa warmińsko-mazurskiego graniczącego z Zalewem Wiślanym. Niech zobaczy, jak hołdownicze wobec Moskwy i Berlina rządy platformesów doprowadziły ten region do nieomal ruiny. Smętne miasta typu Tolkmicko, Braniewo, smutny i pustawy jak na atrakcje Frombork, i nigdzie kolei (poza hobbistyczną kolejką wąskotorową uruchomioną przez grono entuzjastów dróg żelaznych). Skłamałbym, są ślady, że kiedyś kolej tam funkcjonowała, bowiem wzdłuż opustoszałych portów ciągną się zdewastowane, zarośnięte już drzewami tory i bocznice, wprawne oko wypatrzy wśród bujnych traw sypiące się dawne perony, a smutkiem już całkowitym napawają ciche, puste, opuszczone budynki dawnych dworców kolejowych, niekiedy autentyczne perełki architektury przemysłowej.

Tak przekop Mierzei Wiślanej jest dla tego regionu potrzebny jak powietrze dla płuc. Bowiem jeśli nie zostanie on dokończony, to zamiast jednej kei z przyległym hektarem terenu, do wyprzedaży zostaną przeznaczone wszystkie porty w tym regionie, a wtedy degradacji społecznej, ekonomicznej tego regionu nie powstrzyma już nic. Na marginesie, przy okazji słówko do pani poseł Kidawy-Błońskiej. Gdyby natura tego nie chciała, to nie powstałyby takie drogi wodne jak Kanał Sueski, czy Kanał Panamski i światowa żegluga nadal odbywała się wokół Afryki lub dookoła obu Ameryk.

Gdyby nasi dziadowie myśleli tak jak pani poseł, nigdy nie powstałyby takie osiągnięcia inżynierii wodnej jak kanały augustowski, bydgoski, gliwicki, ot bo zapewne sama Natura tego nie przewidywała. Odnoszę nieodparte wrażenie, że kiedy na Świat przychodziły panie Róża Thun i Kidawa-Błońska, Natura musiała być czymś szczególnym zajęta, i jakimś cudem dwa razy po dwie komórki połączywszy się dały Polsce tak cierpkie owoce.

Thun i jej towarzysze z neomarksistowskiej frakcji Spinellego forsują koncepcję Europy Totalnej, a więc dążą do likwidacji państw narodowych, suwerennych (słowa-klucze dla mniej-zorientowanych: Spinelli, Manifest z Ventotene, Neomarksizm). Wynikający stąd wniosek sam się narzuca: Róża Thun (i jej podobni) powinna być formalnie, oficjalnie (a wręcz z odpowiednimi rygorami prawnymi) traktowana jako agresor, wróg Państwa Polskiego, jako jego zagrożenie.

Moim zdaniem to wyborcy tej pani, bliżej jej do Niemiec, powinni teraz się czerwienic ze wstydu - kogo wybrali. A tak na marginesie, za zdradę interesów Polski, powinno się pozbawić tę panią obywatelstwa Polskiego i postawić przed Sądem.Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale