26 obserwujących
277 notek
149k odsłon
219 odsłon

Wrócimy do nauki, czy zaczniemy palić książki i ludzi na stosie?

Wykop Skomentuj7

Nauka jest argumentem o dużej sile sugestywnej. 

Nauka jest charakterystyką naszej cywilizacji.

Nauka jest formą dyktatury prowadzącej do optymalizacji rzeczywistości.

Jak można ludzi kontrolować w dobie nauki?

Przy pomocy nauki, która jest podporządkowana interesom oligarchii.

Ale czy to jest jeszcze nauka, która z natury jest syntezą, powstałą w procesie wymiany informacji.

Z nauki wynika racjonalne działanie.

Technokracja jest pseudo naukowa, ponieważ powołuje się wyborczo na naukę.

Technokracja tworzy sobie dziennikarzy zajmujących się nauką, którzy sprzedają społeczeństwu profilowaną naukę pod potrzeby polityczne. W takim układzie jest to pseudonauka.

Rządowi dziennikarze dostają od rządu koncesję na mówienie prawdy, która jest niejednokrotnie wielką bzdurą i manipulacją.

Dla rządu ci żurnaliści są quasi ekspertami i oni mają prawo do wypowiadania się w mediach publicznych na temat nauki. Kto nie spełnia tego kryterium i nie ma rządowego błogosławieństwa i ma odmienne zdanie od rządowego, automatycznie jest dyskredytowany, jako np. zwolennik Teorii Spiskowej.

W taki sposób rządowa propaganda robi z każdej alternatywnej opinii, choćby ona była najbardziej naukowa i pochodziła od wybitnych naukowców, nie ma to żadnego znaczenia. Wtedy propagandziści rządowego frontu ruszają do ataku mającego za zadane dyskredytacji człowieka, który ma kompetencje, jest naukowcem, który zawsze odwołuje się do naukowych udowodnionych argumentów podając źródła. To jest bez znaczenia dla propagandzistów

Merkel mówi, że my musimy wierzyć w podjęte ograniczenia rządowe, i nie zadawać pytań.

W nauce pytania są oczywistością i z tego nauka żyje i dzięki temu się rozwija.

Kto decyduje, co jest dobrą opinią a co złą, i kto kontroluje tych, co to decydują, skoro nie mamy już nauki, ale mamy tylko wiarę w ideologię rządową?

Dlatego wolność wypowiedzi jest tolerowana tylko w „stadzie baranów na pastwisku”, a w mediach ma być propagowany głos ideologów rządowych, jako jedyna właściwa „prawda” szerzona przez żurnalistów pobłogosławionych przez rząd. Lud ma ufać tym, co błogosławią tych żurnalistów, dając im prawo do wypowiedzi w mediach publicznych. Powoli mamy sytuację jak w reżymie faszystowskim, gdzie obowiązywała rządowa „prawda”. W Kanadzie Quebec słyszeliśmy już o politycznej próbie tworzenia obozów internowania dla ludzi z odmiennymi poglądami na tą całą hupce o pandemii. A więc jest to analogia znana z czasów Hitlera, że za poglądy ludzie byli izolowani.

Mamy już nie ufać w argumenty, dowody empiryczne, rozsądek, krytyczne zdanie, fakty, dyskurs naukowy, to wszystko nie ma znaczenia. Ważne jest, co rządzący chcą, aby lud wiedział i myślał, aby rząd miał łatwiejszą drogę w realizacji planu drogi do totalitaryzmu.

Kto odważy się myśleć wolnościowo i mówić to głośno, domagając się dyskursu naukowego, ten jest zepchnięty na boczny tor lub jak we wielu krajach mnóstwo medyków utraciło prawo do wykonywania zawodu. Było to zrobione w spektakularny sposób, aby inni lekarze wiedzieli, co ich czeka jak odważą się samodzielnie myśleć i czynić zgodnie z interesem zdrowa społecznego.

To jest obraz dzisiejszej rzeczywistości zbudowany na wrogiej człowiekowi ideologii.

„Nie są winni ci, co źle czynią, ale winni są ci, co patrzą pasywnie na to i dopuszczają te złe czyny”

Merkel i EU okopała się quasi takimi ludźmi jak laborant Drosten i weterynarz Wieler (szef RKI).

Ludźmi nieudolnymi będącymi w konflikcie interesów z farma industrii, którzy w przeszłości już doprowadzili swoimi decyzjami do katastrofy w życiu niejednego człowieka.

W poniższym wywiadzie udzielonym po świńskiej grypie Drosten mówi o swoich kompetencjach, jako lekarza.

Istnieją przypuszczenia, że Drosten jest psychicznie chory i gdy pandemia upadnie ten argument będzie ostatnią deską ratunku jego przed odpowiedzialnością.

Wywiad ten przetłumaczyłem, jednak nie umieszczę go na YouTube, ponieważ czeka go ten sam los co poprzedniego mojego filmu z wywiadem neurologa. Usunięcie i zamknięcie kanału.

image


Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo