20 obserwujących
159 notek
115k odsłon
433 odsłony

Koncepcja Globalizmu Thomasa Barnetta

Wykop Skomentuj

 

Cóż takiego jest ta globalizacja, skoro jest ona sprzedawana nam przez media, jako bezalternatywny kierunek rozwoju gospodarczego na całym świecie.

Mówi się nawet uparcie, że niemożliwy jest dalszy rozwój ludzkości, ponieważ problemy całej ludzkości, z jakimi dzisiaj się spotykamy, możemy rozwiązać tylko wspólnie. Na pierwszy rzut oka brzmi to przekonywująco i logicznie. Ale czy jest tak faktycznie, jak w głębimy się w tą materię?

Ludzie, którzy krytycznie odnoszą się do procesu globalizacji, uważa się za ludzi, którzy nie zrozumieli tzw. znaków czasu.

Przyjrzyjmy się zatem co piszą projektanci tego procesu globalizacji.

Ponad dziesięć lat temu takim projektantem był Thomas Barnett, który opracował szczegółowo na zlecenie, rozwój gospodarczy znany mam, jako Globalizacja.

Przyjrzyjmy się, kim jest Thomas Barnett.

Thomas Barnett jest strategiem militarnym pracującym w Pentagonie, który opracował na zlecenie Pentagonu strategię Globalizacji. Był on również doradcą US ministra obrony Donalda Rumsfelda. Jest również wykładowcą w US Akademii Militarnej. Jest on autorem dwóch książek  "The Pentagon’s New Map" i "Blueprint for Action. A Future Worth Creating" . Dopiero niedawno książki te doczekały się tłumaczenia na inne języki. W książkach tych autor opisuje strategię postępowania i sposób torowania drogi prowadzącej do globalizacji. Propozycje Barnetta, które można w jego publikacjach przeczytać, dają nam do zastanowienia, czy czasami nie jest on niebezpiecznym psychopatą. Między innymi zastanawia się on na tym, czy krytyków globalizacji należy zabijać. Propaguje on wyhodowanie mieszanej rasy ludzkiej o jasno brązowej skórze. Chyba mamy tu do czynienia z fantazją hodowania człowieka, jaką znamy z II Wojny Światowej, dokładniej mówiąc z III Rzeszy Niemieckiej. Nie należy więc wykluczyć, że wymuszone prądy emigrantów z Afryki i krajów arabskich, są niczym innym jak realizacją planu strategicznego Globalizacji Barnetta. Poniżej znajdują się cztery głównie linie rozwoju, które Barnett opracował i uznał za konieczne do realizacji Globalizmu.

     1.    Wędrówka ludu z krajów trzeciego świata pod żadnym pozorem nie ma być krępowana.
Ludzie ci mogą wędrować tam, gdzie tego rynki finansowe oczekują, to znaczy tam gdzie tych łudzi niedługo będzie brakowało do pracy.


2. Bogactwa mineralne jakiegoś kraju, nigdy nie mają być własnością społeczeństwa tego kraju.
Wszystkie bogactwa mineralne mają być umiędzynarodowione, i dane do dyspozycji globalnym koncernom, które mają możliwie duży profit z tych bogactw uzyskać.
Własna sprzedaż takich minerałów przez jakieś Państwo, ma być całkowicie zakazana.
Ta zasada dotyczy się również wszystkich dóbr rolnictwa, które mają być dystrybuowane przez międzynarodowe koncerny. 

3. Żaden kraj nie ma prawa stworzyć takie warunki prawne, które, w jakikolwiek sposób zakłócą wywóz profitów z tych krajów.

4. Żaden kraj nie ma prawa przeszkadzać w tzw. „pokojowych” misjach wojsk USA na świecie.
Czy jak kto woli nazwę z angielskiego, Militarne służby USA w interesie pokoju na świecie.

Thomas Barnett pisze, że każdy kraj, który przeciwstawi się kontynuacji tej polityki globalizacji na świecie, który będzie chciał zachować swoją kulturę i tradycję, po prostu będzie zlikwidowany, jako kraj terrorystyczny. To musi tak się stać, ponieważ największym niebezpieczeństwem dla globalizacji, przedstawiają właśnie kraje narodowe dbające o własne społeczeństwo i tradycję. Tego wymaga logika globalizacji, która musi wspierać multi-kulturę i multi-rasowość.

 

Od roku 2000 Barnett zajmował się strategią realizacji US interesów gospodarczych na całym świecie, jak również budową systemu militarnego na całym świecie, który ma służyć realizacji tych celów.

Na YouTube można naleźć wykład w języku angielskim Barnetta, z roku 2015, w którym Barnett zaproponował, że Europa powinna przyjąć sto milionów Afrykańczyków.

Jest również dobra książka w języku niemieckim, zajmująca się koncepcją Globalizacji Barnetta. Autorem tej książki jest Richard Melisch „Der letzte Akt”.

Wywiad z autorem jest poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=_zLWp8nKvsk

 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka