7 obserwujących
331 notek
69k odsłon
176 odsłon

Obecny okupant realizuje plany poprzedników.

Wykop Skomentuj7

Przyzwyczaiłem się już trochę do pogardy jaką rząd PiS żywi do przedsiębiorców, ale mimo to poziom tego zjawiska znowu mnie zaskoczył. Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta powiedział wprost, że nie możemy oglądać się na to, czy przedsiębiorców będzie stać na zapłacenie wyższych pensji. Według niego przedsiębiorcy mają wysokie obroty, więc gospodarka na pewno na podwyżce płac skorzysta.

Z kolei wicepremier Jarosław Gowin ucieszył się, że podniesienie płacy minimalnej polepszy sytuację Ukraińców.

Wyobrażacie sobie, że prezydent USA, premier Wielkiej Brytanii czy kanclerz Niemiec mówi, że nie obchodzi go, czy przedsiębiorcy z jego państwa będą mieli za co płacić wynagrodzenia, ważne, że lepiej będzie Polakom? Nawet gdyby któryś z nich tak myślał, to by głośno o tym nie mówił w obawie przed reakcję wyborców. To jest niesamowite, że Gowin w trakcie kampanii wyborczej zwraca się do Ukraińców a nie do przedsiębiorców. Przecież Ukraińcy nie głosują! Czy poparcie przedsiębiorców jest mniej istotne od poparcia ludzi niegłosujących?

Do tego PiS zapowiedział wprowadzenie składek na ZUS od przedsiębiorców liczonych od dochodu. Od dawna spodziewałem się, że nas to czeka, ale czemu oni o tym mówią w kampanii wyborczej? Przedsiębiorcy mają teraz skakać z radości, że będą płacili kilka razy więcej na ZUS?

W PiS chyba doszli do wniosku, że jesteśmy nieistotni zarówno dla gospodarki jak i dla wyniku wyborów. Jeżeli najbliższe wybory utwierdzą ich w tym przekonaniu, to ratuj się kto może. Zupełnie przestaną się hamować i zacznie się stare i dobrze znane rozkułaczanie.


Sławomir Mentzen

Wykop Skomentuj7
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale