Blog
Z wnętrza
Kamil Gorzelańczyk
Kamil Gorzelańczyk Człowiek piszący
9 obserwujących 145 notek 133297 odsłon
Kamil Gorzelańczyk, 9 sierpnia 2018 r.

Nie dla normalnych

674 99 0 A A A

To będzie wpis z cyklu refleksji oderwanych od ziemi, więc z góry zniechęcam do czytania tych wszystkich, którzy wolą stąpać po twardym gruncie. Nie znajdziecie tutaj żadnego punktu zaczepienia.

Z dystansu, z którego spoglądam na świat zanikają podziały na lepszy i gorszy sort ludzi. Co rzuca się w oczy, to beznadziejny los pojedynczego człowieka. Ktoś wmówił mu, że musi robić w życiu to i tamto. Obowiązki, powinności, sposób bycia – wszystko dostał z drugiej ręki, od innych. Nigdy nie zastanowił się nawet, po co to wszystko.

Nie znam większego kłamstwa od poglądu, że każdy z nas jest częścią większej całości. Miliardy, miliardy istnień zmarnowały swój czas na próbach odnalezienia się w tym czymś, do czego rzekomo należą. Ten sposób myślenia trzeba odwrócić, żeby ukazała nam się perspektywa całej wspaniałości życia. Nie jesteś kroplą w oceanie – jesteś oceanem w kropli.

W dziejach ludzkości było wiele otwartych umysłów, ale ostatecznie garstka odważyła się w pełni uwierzyć w rzeczywistość totalną, gdzie nie ma mnie, ani ciebie, a jest tylko i wyłącznie Bóg. Całej reszcie dopiero śmierć przynosi wyzwolenie od pozorów życia. Człowiek sam dla siebie jest jedynym limitem.

Ze współczuciem patrzę na ludzi, którym wydaje się, że wiedzą, czego chcą. Nie mają pojęcia. Tłumaczą swoje niepowodzenia wolą bożą lub przypadkiem. Dlaczego tak mało jest nas, którzy wiemy, że tak naprawdę nie ma przypadków ani woli bożej? Czym sobie zasłużyłem na tę świadomość?

I pytanie najważniejsze – co mam z nią zrobić, jeśli mogę zrobić wszystko?

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @karol123 Pozdrawiam.
  • @karol123 Żaden konkretny szczyt - po prostu nieco wyżej.
  • @Prze U Niemców udział OZE w produkcji energetycznej wynosi niemal 40 proc. To nie takie...

Tematy w dziale Rozmaitości