4 obserwujących
125 notek
59k odsłon
243 odsłony

Szykuje się gównoburza o opłatek na sesji rady miasta Warszawy.

Wykop Skomentuj24

Oddolne media społecznościowe psychoprawicy zaczynają powoli rozkręcać gównoburzę o opłatek na sesji rady miasta Warszawy i jest tylko kwestią czasu, kiedy niczym manna z nieba dotrze do mediów reżimowych, ratując je przed serialem politycznym pt "PiS, Banaś, Paolo, Dziwki i Syn".

Otóż przez ostatnie kilka lat, w przerwie ostatniego posiedzenia rady miasta odbywało się łamanie opłatkiem, na które zapraszani byli duchowni różnych wyznań (Żydzi?), którzy odmawiali ekonomiczną modlitwę, czytali pismo święte i dawali swoje wizytówki wszystkim radnym.

W tym roku, spotkanie opłatkowe nadal odbędzie w ratuszu, ale 17 grudnia a nie w dniu sesji. Przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska tłumaczyła swoją decyzję tak:


To spotkanie opłatkowe zawsze nam wypadło na bardzo ciężkiej, ostatniej w grudniu sesji, podczas której debatowaliśmy o budżecie. W tym roku dodatkowo będzie omawiana sprawa odpadów. Jestem odpowiedzialna za organizację pracy rady. Wysłuchuję od radnych, że to nie fair, że muszą przerywać obrady, a nie dla wszystkich jest to ważne. W związku z tym uznałam, że zrobimy takie spotkanie opłatkowe poza sesją. Odbędzie się 17 grudnia. Kto będzie chciał, to przyjdzie


No i rozpoczyna się gównoburza. Patryk Jaki już zapowiedział swój przyjazd do Warszawy celem bronienia przed przewidywanymi blokadami kościołów, które niechybnie miasto wdroży.


imagewPolityce pisze o złamaniu wielowiekowej (sic!) tradycji i cytuje radnego PiS Dariusza Lasockiego, który mówi, że prawdziwym powodem jest czysta nienawiść kilku lewicowych radnych Warszawy do wszystkiego co się wiąże z chrześcijańską tradycją.

Radny Lasocki powołując się na Konstytucję (lewacką), wysłał również list do przewodniczącej Rady Miasta, w którym pisze: 


Art 5 konstytucji nakazuje Rzeczypospolitej Polskiej, czyli wszystkim organom władzy państwowej i samorządowej, strzec dziedzictwa narodowego, a więc także jego chrześcijańskich elementów.

Czy po wyrugowaniu ze spotkania opłatkowego Rady m.st. Warszawy immanentnie z mim związanych akcentów religijnych/chrześcijańskich będziecie Państwo (POKO) zabraniać urzędnikom miejskim spotkań opłatkowych w ich biurach i pokojach?

Czy kolejnym elementem będzie zakaz jasełek i wigilii w przedszkolach i szkołach naszych dzieci?


A ja przypominam tylko, że spotkanie opłatkowe odbędzie się ... 17 grudnia i każdy kto będzie chciał, może przyjść i połamać się opłatkiem, złożyć życzenia i chociaż na 5 minut zakopać topór nienawiści jaki mają do przeciwnika politycznego.

Czy potrzebny jest do tego ksiądz, pop i rabin? Nie, bo miejsce księdza, popa i rabina jest w kościele, cerkwi czy synagodze a nie w ratuszu.


Gównoburza w głowach psychoprawicy.

Wykop Skomentuj24
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka