Blog
Mohort
Sceptyk
Sceptyk Marszand,Jubiler.Historyk.
6 obserwujących 616 notek 224530 odsłon
Sceptyk, 15 czerwca 2017 r.

UE zajęła się autodestrukcją.

Czechy chcą wyjść: UE zajęła się autodestrukcją

imageCzechy, protestując przeciwko projektowi UE w kwestii rozsiedlenia uchodźców, formalnie odniosły zwycięstwo, obroniwszy swojej pozycji, a nawet doprowadzając sytuację do rozmów na temat wystąpienia z Unii Europejskiej.

Czechy, protestując przeciwko projektowi UE w kwestii rozsiedlenia uchodźców, formalnie odniosły zwycięstwo, obroniwszy swojej pozycji, a nawet doprowadzając sytuację do rozmów na temat wystąpienia z Unii Europejskiej, chociaż na taki krok nie mają siły [??? – admin]. Taką opinię wyraził kierownik Wydziału Nauk Politycznych i Socjologii Rosyjskiego Uniwersytetu Ekonomicznego im. Plechanowa Andriej Koszkin.

Wcześniej były prezydent Czech Vaclav Klaus oświadczył, że nadszedł czas, aby zacząć przygotowywać się do wyjścia kraju z Unii Europejskiej.

„Z tego wszystkiego wychodzi jedyny możliwy i zarazem jedyny konieczny wniosek: nadszedł czas, aby rozpocząć przygotowania do wyjścia kraju z Unii Europejskiej. Jest to jedyny sposób, w jaki można zachować i chronić nasz kraj, który odziedziczyliśmy po naszych przodkach i który powinniśmy jako samoistny byt przekazać przyszłym pokoleniom” — powiedział Klaus.

Przypomnijmy, że Komisja Europejska podjęła decyzję o rozpoczęciu procedury, która może doprowadzić do nałożenia sankcji przeciwko Republice Czeskiej, Polsce i Węgrom, ponieważ kraje te naruszają porozumienia o rozdziale po terytorium UE uchodźców, którzy trafili do Włoch i Grecji. Wyjście to zbyt poważny krok.

„Na dzisiaj, jak mi wiadomo, zaledwie 12 uchodźców znalazło schronienie w Czechach. Tak, Czechy, a także Słowacja, Rumunia i Węgry, nie zgadzają się z tym projektem kwot, które zostały określone przez Brukselę. Nie zgadzamy się z tym, że kwoty zostały ustalone bez uwzględnienia specyfiki każdego kraju, ich stosunku do uchodźców, do bezpieczeństwa. Wraz z wyjściem Wielkiej Brytanii całe niezadowolenie Unią Europejską i tego rodzaju sprzeczności jak teraz dalej się pogarszają, doprowadzając do skrajnego punktu, w który trzeba będzie prowadzić rozmowy o wyjściu z UE” — powiedział ekspert.

https://pl.sputniknews.com


Opublikowano: 15.06.2017 00:02.
Autor: Sceptyk
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Taki jestem sobie.Dociekliwy i uparty . Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym. - J.Piłsudski (…)Chcemy obrócić tak daleko koło historii, aby Wielka Rzeczpospolita Polska, była największa potęgą(…)kulturalną na całym wschodzie. – J. Piłsudski. I to byłoby moje kredo wszystko dla Polski nic dla obcych.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Zostały mu antyki kupowane za każdy marsz protestacyjny Młodzieży wszechpolskiej
  • Podziękuj też izraelskim kibicom którzy w wulgarny sposób potraktowali polskie tenisistki...
  • Oj kiepsko z wiedzą o Banderowskich wpływach na świecie radzą poczytać na ten temat o ich...

Tematy w dziale