32 obserwujących
1357 notek
514k odsłon
863 odsłony

Na Ukrainie straszą polskimi czołgami! Obawiają się odbicia przez Polskę Lwowa

Wykop Skomentuj8


W wywiadzie dla portalu Vgolos.com.ua, który jest ściśle związany z ukraińską nacjonalistyczną partią Swoboda – Walerij Majdaniuk przewiduje, że Polska może wysłać wojsko w celu rychłego odzyskania Lwowa.

„Problemem Ukraińców w tej nieogłoszonej polskiej wojnie informacyjnej, jak to już często bywało, jest nadmierna tolerancja i spolegliwość. Tak samo, jak przed 2014 rokiem wielu naszych rodaków nie chciało dostrzec rosyjskiej wojny informacyjnej, która była pierwszą fazą przed wprowadzeniem wojsk, tak teraz większość Ukraińców nie chce zauważać pierwszej fazy polskiej wojny informacyjnej. Już zapomnieliśmy, jak wiodący politycy i demokratyczni dziennikarze nazywali marginałami tych, którzy przed 2014 rokiem mówili o możliwości rosyjskiej wojny. Dziś, tak jak wtedy rosyjska technika wojskowa w Doniecku, tak samo fantastycznymi wydają się polskie czołgi we Lwowie. Ale tak po prostu nie rozpoczyna się wojny informacyjnej,szczególnie jeśli bierze się pod uwagę pretensje terytorialne do Lwowa, Galicji i Wołynia. Zatem wojskowo-techniczne zabezpieczenie zachodniego okręgu wojskowego nie powinno być zmniejszone” – twierdzi politolog.

„Niektórzy ukraińscy liberałowie, możliwe, że opłacani w złotówkach, gotowi są dogodzić Polakom w kwestii odcięcia się od Bandery, Szuchewycza, zgodzą się skrytykować narodowo-wyzwoleńczą walkę UPA, a część z nich nawet zniży się do krytyki kozactwa i hajdamaków za brutalność wobec polskich okupantów.( idiota tylko nie rozumie że nie można okupować własnych ziem Polska nigdy nie wyrzekła się praw do Kresów Wschodnich.) Wszystko to jest nawet uzasadniane pragmatyzmem europejskiej perspektywy – przeklniemy Banderę – i już jutro wylądujemy na zarobku w Polsce, gdzie pensja wynosi całe 500 dolarów. Ale nie możemy pozwolić sąsiadom dyktować, jaka była nasza historia i kto był naszym bohaterem narodowym, przecież to podstawa naszej godności narodowej.  Tym bardziej, że po Brexicie Unia Europejska może przejść pewne przesilenie, swego rodzaju test na nowy format EU. I w toku tego procesu Ukraińcy muszą zdobyć więcej godności, a Polacy – nauczyć się tolerancji” – pisze Majdaniuk.( Jeszcze im mało tolerancji?)

Walerij Majdaniuk jest z wykształcenia politologiem, który pochodzi ze Lwowa. Komentował politykę w takich mediach jak Pravda.com.ua, Vgolos.com.ua oraz w czasopiśmie politologicznym „Uniwersum”

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale