2 obserwujących
131 notek
32k odsłony
133 odsłony

fort Trump. Albo trump.

Wykop Skomentuj1

Się zdarza, iż czasem mam czas. I w ramach tego czasu wpadłem byłem na Oneta, gdzie przeczytałem następującą wiadomość, iż nasz MON przerzuca ze swego budżeta pół miliarda rocznie przez lat 10 na modernizację dróg. Się któś zapyta: "Niby co w tym nie tak, jak nasze drogi potrzebują pieniądza, byśmy po nich sukcesywnie jeździli?"

Ano, nie po to, nie po to... Wedle Oneta w/w przesunięcie budżetowe pochodzi nie z troski o zmotoryzowanych, pieszych i zroweryzowanych tutejszych, ale ku wygodzie możliwych - w przyszłości - Amerykan zasiedlających Fort Trumpa. Jeśli ta informacja to nie kaczka-głuptaczka, ale czysta, żywa prawda, to mię zaraz z miejsca szlag jasny trafi...

Po pierwsze primo, że wygoda jeżdżących na dziwki yankees guzik mnie obchodzi. Mamy klimat jaki mamy i drogi w Polszcze doskonale do niego należą. Jak kto nie umi jeździć, niech spie... a. Po prostu niech U.S.Army nie przysyła nad Wisłę Afrotłumoków. Ale to głupstwo... W sumie bowiem rozchodzi się o to, że te coroczne pół miliarda to wkład niezbędny dla tych Polaczków, co pracują nad naszymi dronami, dalekonośnymi haubicami, pociskami ppanc i plot, obsługiwanymi jedną ręką przez wprawnego żołnierza. No bo przecież ten piniądz nie zostanie obcięty z pensji żołnierskiej ani z kosztów utrzymania sprzętu i baz. Wiec skąd? Z pracowni projektowych, gdzie inżynierowie (jak przed ostatnią wojną) się szamocą z zagrożeniami... To im ufam, nie Stanom Zjednoczonym Ameryki. Jak im dać uczciwy piniądz na badania, to zrobią nawet lepsze rzeczy niż karabinek ur, czołg tp czy jastrząb. Oni stanowią o moim bezpieczeństwie. I ja sam, gdy się wezmę do obsługi tego, oco oni wymyślą.

Na ch... mi amerykański fort za cenę mojego bezpieczeństwa?


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka