Blog
Wstyd mi za Tuska
miecios
miecios Kaszub
0 obserwujących 238 notek 183289 odsłon
miecios, 11 listopada 2012 r.

Dziękuję Platfusom, że tak rozwaliły ochronę zdrowia

Wczoraj (w sobotę) mój syn przekonał się, jak te głupki z Platformy rozwaliły system opieki zdrowotnej. Kiedy wieczorkiem wyszedł na spotkanie ze znajomymi, kilka przecznic dopadł go piesek. Taki z gatunku tych przyjaznych - pitbullowatych. Oczywiście, jak na miłego pieska biegał sobie bez kagańca i smyczy, a własciciel z bezpiecznej odległości stał sobie w drzwiach wejściowych do domku, co by sie nie przemęczyć.

Pies, jak to pies, postanowił sie z wieczornym przechodniem (czyli moim synem) zaprzyjaźnić. Zaprzyjaźniał się tak intensywnie, że skończyło się to na porwanych spodniach i dużej ranie szarpanej łydki. Syn nie był przygotowany na takie czułości, więc przybiegł po ratunek do domu. Porwane spodnie zmienił, ranę zabandażowaliśmy i pojechaliśmy na ostry dyżur do szpitala.

I tu zaczyna się ta część opowieści, za której przeżycie chcę osobiście podziękować cymbałom z Platformi i tym kretynom, którzy tę partię wsparli swoimi głosami w  wyborach. W pierwszym szpitalu okazało się, że w związku z oszczędnosciami zlikwidowano oddział pomocy doraźnej i przeniesiono do największego gdańskiego szpitala. Pojechaliśmy w takim razie, do tego największego gdańskiego szpitala, t.j. do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Tam na oddziale chirurgii (ostry dyżur), po kilkunastominutowym oczekiwaniu przyjęła nas pani pielęgniarka. W związku z tym, że ran szarpanych się nie szyje, zaaplikowała zastrzyk przeciwtężcowy, założyła opatrunek i kazała się zgłosić w poniedziałek do szpitala zakaźnego po to, by rozwiązać sprawę szczepień przeciwko wściekliźnie. Lekarz się nie pojawił nawet na sekundę. Na odchodne dostaliśmy jeszcze od pani pielęgniarki kilka pouczeń:

* żeby do tego szpitala zakaźnego zgłosić sie koniecznie w poniedziałek, bo niedziela to przecież święto

* na ranę stosować opatrunki mokre (cokolwiek by to znaczyło)

* gdyby bolało to łyknąć środki przeciwbólowe, a gdyby ból był nie do wytrzymania, to zgłosić się do chirurga (ale dopiero w poniedziałek, bo przecież niedziela to święto)

* jeżeli opatrunek przesiąknie krwią, zmienić na nowy (co też uczyniliśmy od razu po powrocie do domu, bo na tyle czasu wystarczył ten założony w szpitalu)

W drodze powrotnej zajechaliśmy na komisariat policji, żeby zgłosić fakt tego psiego ataku. Oczywiście policjanta to nie zainteresowało, odesłał nas do Straży Miejskiej, bo to podobno ich działka, a w dodatku nie złapaliśmy właściciela psa. Jako, że trzeba by jechać na drugi koniec miasta do siedziby SM i w dodatku było juz po północy, zostawiliśmy sprawę do poniedziałku (bo przecie ż niedziela to święto).

Jedno jednak wiem teraz na pewno, mój syn również: tego rządu nie interesują problemy obywateli. Tak sobie wszystko poustawiali, że jeżeli kogoś dopadnie jakiekolwiek nieszczęście, choroba czy problem, zostaje z nim sam, a urzędy państwowe potraktują go wyłącznie, jako zbędny koszt. I będą ten koszt redukować do minimum. Nie przeszkodzi im nawet taki dramat, jak śmierć dziecka odsyłanego ze szpitala do szpitala, zawsze zrzucą winę na nieudolny personel niższego szczebla. Tak źle nie było nawet w czasach prymitywnego PRL-u. Wtedy władza organizowała jakieś Pogotowia Ratunkowe, Szpitale z ostrym dyżurem, milicja przyjmowała zgłoszenia. Teraz każdy załatwia sprawę, jak w starym dowcipie, w którym o godzinie 15.00 przyszedł do chirurga facet z nożem w plecach. Chirurg wyciągnął nóż z pleców i wbił go gościowi w oko mówiąc: "-My pracujemy tylko do 15, ale proszę iść piętro wyżej, tam okulista przyjmuje do 18".

Dowcip być może prostacki, ale dokładnie pokazuje sposób działania urzędów państwowych, które maja pomagać obywatelom, a zajmują się wyłącznie spławianiem petentów. Taka jest Polska pod rządami tych platformianych kretynów, wybranych głosami jeszcze większych kretynów.

Opublikowano: 11.11.2012 21:10.
Autor: miecios
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @MILTON A durnie wiedzą, jaki wpływ Kaczyński miał 2,5 roku temu na zamówienia rządowe?
  • @Autor No kuźwa, już do siebie apele piszesz?
  • @MILTON A durnie już wiedzą, że Kaczyński będzie musiał się zrewanżować. Tusk za...

Tematy w dziale