0 obserwujących
49 notek
39k odsłon
144 odsłony

Prezydent Andrzej Duda. Prezydent kontra rezydenci

Wykop Skomentuj4

     Przez całe 5 lat Andrzej Duda walczył o drugą kadencję. Walczył głównie z własnym obozem politycznym. Zwycięstwo oznacza jedno, staje się jego naturalnym przywódcą po zakończeniu II kadencji. Dziś jestem dumny ze swego wyboru. Dziś i pięć lat temu.

     Mamy Prezydenta, który rozumie rolę jaką przypisała mu historia. Rozumie, że ma być mediatorem w poszukiwania ponadpartyjnego kompromisu; do czego upoważnia go niekwestionowany mandat społeczny, najwyższy we współczesnych dziejach Polski.

     Nie podjudza nastrojów społecznych twierdząc, że ma do czynienia ze „spontanicznymi manifestacjami” jednocześnie odmawiając prawo do demonstrowania przywiązania do swej ojczyzny. Niepogodzony z wakacyjną porażką narcyz zapomina jednak, że logika rewolucji jest zawsze ta sama; prędzej czy później zjada swoje dzieci.

     Z drugiej strony od rosyjskiego rezydenta w Mińsku słyszymy oskarżenia o fałszerstwa. Pokaż Pan własne protokoły wyborcze wtedy porozmawiamy, nasza Pan znajdziesz na stronie PKW. Wracając jednak do rezydentów. Pamiętam takich którzy w 2010 składali hołdy lenne na królewskim dziedzińcu temu samemu Panu, któremu służy dziś Pan Łukaszenko. Dziś oni i ich polityczni spadkobiercy wyprowadzili ludzi na ulicę i pośrednio doprowadzili do eskalacji epidemii. Powstaje pytanie, czysto retoryczne: W czyim imieniu?

 Szerzej o konsekwencjach „spontanicznych manifestacji”, w notce w sposób klasyczny to jest poprzez zmianę kategorii ocenzurowanej przez redakcję „Salonu” :

https://www.salon24.pl/u/miroslaw-sz/1087154,panstwo-i-antypanstwo-stan-oblezenia


Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka