Blog
Z perspektywy USA.
myslewiecjestem
myslewiecjestem Polak maly - od 30 lat w USA
4 obserwujących 107 notek 38120 odsłon
myslewiecjestem, 13 czerwca 2018 r.

Czy Andrzej Duda jest idiotą?

Andrzej Duda, podobno prezydent RP, podal liste 15 pytan jakie jego zdaniem powinny znalezc sie w referendum konstytucyjnym.


1. Czy jest Pan/Pani za uchwaleniem nowej Konstytucji RP, bądź zmian w obowiązującej konstytucji RP?

2. Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem do konstytucji RP obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego zatwierdzającego zmiany konstytucji?

3. Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem do konstytucji obowiązku przeprowadzenia referendum ogólnokrajowego w sprawach o istotnym znaczeniu dla państwa i narodu, jeśli z takim żądaniem wystąpi co najmniej milion obywateli?

4. Czy jest Pan/Pani za odwołaniem się w preambule konstytucji do ponad tysiącletniego chrześcijańskiego dziedzictwa Polski i Europy, jako ważnego źródła naszej tradycji i kultury i narodowej tożsamości?

5. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem szczególnego wsparcia dla rodziny, polegającego na wprowadzeniu zasady nienaruszalności praw nabytych, takich jak świadczenia 500 plus?

6. Czy jest Pan/Pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP szczególnej ochrony prawa do emerytury dla kobiet od 60 roku życia, a dla mężczyzn od 65 roku życia?

7. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa RP w UE?

8. Czy jest Pan/Pani za zapisaniem w konstytucji gwarancji suwerenności Polski w UE oraz zasady wyższości konstytucji nad prawem międzynarodowym i europejskim?

9. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjnym zagwarantowaniem członkostwa RP w NATO?

10. Czy jest Pan/Pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP szczególnej ochrony polskiego rolnictwa i bezpieczeństwa żywnościowego Polski?

11. Czy jest Pan/Pani za wzmocnieniem w konstytucji pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony, obok macierzyństwa, także ojcostwa?

12. Czy jest Pan/Pani za konstytucyjną ochroną pracy, jako fundamentu społecznej gospodarki rynkowej?

13. Czy jest Pan/Pani za wzmocnieniem kompetencji wybieranego przez naród prezydenta w sferze polityki zagranicznej i zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi RP?

14. Czy jest Pan/Pani za przyznaniem w konstytucji RP gwarancji szczególnej opieki zdrowotnej kobietom ciężarnym, dzieciom, osobom niepełnosprawnym i w podeszłym wieku?

15. Czy jest Pan/Pani za zagwarantowaniem w konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?


Te pietnascie pytan dobitnie pokazuje ze pan Duda prawnikiem-konstytucjonalista nie jest bo wiedzialby ze Konstytucja jest po to abyt gwarantowac obywatelom ich prawa niezbywalne a nie swiadczenia spoleczne ani przynaleznosc panstwa do organizacji miedzynarodowych. Co wiecej pytanie o "spoleczna gospodarke rynkowa" jasno dowodzi ze prezydent RP jest idiota ktory nie wie ze nie istnieje cos takiego jak "spoleczna gospodarka rynkowa" tak jak nie istniala "demokracja ludowa" - albo istnieje gospodarka rynkowa albo nie, albo opiera sie gospodarke kraju o kapitalizm czyli prywatna wlasnosc srodkow produkcji albo o socjalizm czyli wlasnosc panstwowa.   Trzeciej drogi nie ma.

Te pietnascie pytan jest tak idiotyczne ze trudno nie oprzec sie wrazeniu ze tak jak powojenne "3 razy tak"  sa one tylko przykrywka majaca dac PIS mandat do zmiany konstytucji i wyeliminoania z niej ochrony wolnosci osobistych, w tym dostepu do wolnej i niezaleznej od rzadu prasy, wolnosci zrzeszania sie i zgromadzen oraz szerokopojetej wolnosci slowa.  Przykre.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Przepraszam za brak polskiej czcionki ktorej zainstalowanie nie jest zadnym problemem ale korzystanie z polskich znakow dla kogos nie przywyczajonego juz tak. Poza tym pisze najczesciej z iphone dyktujac stad literowki za ktore z gory przepraszam ale niestety Salon nie oferuje mozliwosci edycji komentarzy.

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • @Partisan gardening "Akurat nasza polityka jest chyba dużo prostsza niż choćby ta niemiecka...
  • @gel "Głowa pełna idei, ale dopiero jak już kasa zarobiona i sprytnie na żonkę przepisana....
  • @Partisan gardening "Wiadomo jednak, że majątki dziedziczone do których dzieci się nie...

Tematy w dziale