7 obserwujących
141 notek
141k odsłon
1805 odsłon

Kościoły zamykać na końcu

Wykop Skomentuj146

Lewica spod znaku LGBT nie przepuści żadnej okazji, żeby dopiec Kościołowi. To chyba jakiś odruch, bo trudno dopatrzyć się w tych postulatach krzty sensu.

Oto posłowie Lewicy zaapelowali o zamknięcie kościołów z powodu koronawirusa. Słuszne i zbawienne, tyle że jeszcze nie teraz. Biorąc pod uwagę przepływy obywateli, to miejsca kultu trzeba by zamknąć na samym końcu.

Przecież do kościoła regularnie chodzi około czterdzieści procent Polaków z czego zdecydowana większość zaledwie raz w tygodniu. O wiele więcej ludzi, również starszych, pojawia się znacznie częściej we wszelkiego rodzaju sklepach wielkopowierzchniowych. Do sklepów chodzą akurat wszyscy, wierzący i niewierzący, więc jeśli na serio traktować ryzyko rozprzestrzeniania choroby, to najpierw trzeba by zamknąć właśnie sklepy.

Dalej w kolejności stoją zakłady pracy, publiczny transport i ośrodki gastronomiczne. Swoją drogą fast foody stały się nagle miejscami podwyższonego ryzyka, od kiedy oblegają je watahy znudzonych nastolatków pozbawionych lekcji.

Proponować w tej sytuacji zamykanie kościołów bez zamykania wymienionych wyżej instytucji to zwyczajna kpina z rozumu. Posłowie i działacze lewicy mają jakiś taki odruch natychmiastowego wbijania szpili w Kościół przy każdej okazji.

Wykop Skomentuj146
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo