6 obserwujących
108 notek
161k odsłon
  200   0

Czas na grupową terapię z koronawirusa?

W jednym ze starych komiksów z Lucky Lukiem dochodzi do tzw. stand-off’u: kowboje zastygają z wymierzonymi w siebie rewolwerami. Główny bohater rzuca uwagę: jeżeli ktoś kichnie, to będzie masakra. Podobna sytuacja ma dzisiaj miejsce w szkołach w związku z koronawirusem. Pytanie, czy społeczeństwo nie powinno przypadkiem wziąć głębokiego oddechu i wrzucić na luz.

Dantejskie sceny z ponad godzinnym odprowadzeniem dzieci do przedszkoli z pierwszego dnia września nie powinny się powtórzyć. Nikomu to nie pomaga, ani dzieciom, ani rodzicom spieszącym do pracy. Jeżeli tak miałby wyglądać każdy poranek, to rodzice chyba wymyślą inną formę opieki nad dzieckiem.

W szkołach nie jest lepiej. I nie chodzi wcale o sztywne przepisy, które faktycznie mogą pomóc zatrzymać rozprzestrzenianie wirusa. Gorsze są zapowiedzi, że praktycznie każde kichnięcie może doprowadzić do wysłania klasy, o ile nie całej szkoły, na kwarantannę. Zwłaszcza jeżeli połączyć to z wytycznymi, według których lekarze w zasadzie nie mają obowiązku rozróżniania między „zwykłą” grypą a koronawirusem. W tej sytuacji można się spodziewać masakry, tak jak w komiksie z Lucky Lukiem i szkół zamykanych w dwa, trzy tygodnie po rozpoczęciu roku szkolnego.

Być może w tej sytuacji potrzebna byłaby psychologiczna terapia całego społeczeństwa, żeby przestało przesadzać z koronawirusem. Przesadzać, trzeba podkreślić, a nie lekceważyć. Być może warto by pokazać statystyki na przykład grypy - ilu jest chorych, ile zgonów z powikłań po grypie. Bo wygląda na to, ze z koronawirusem po prostu trzeba nauczyć się żyć i tyle.

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości