Eurokołchoz na pewno upadnie !
Praca czyni wolnym,od życia !
11 obserwujących
244 notki
143k odsłony
140 odsłon

Lekcje religii w szkole czy poza szkołą ?

Wykop Skomentuj18

 W szkole .

Krótkie uzasadnienie :

Jako pacholę uczęszczałem do ogromnej szkoły o nazwie zespół szkół ogólnokształcących,gdzie w jednym budynku klasy od pierwszej podstawowej do do 11 potem 12 liceum /tak mówili o sobie licealiści ,jestem w 8,9,10 ,11/.

 Nasza parafia mieściła się w innej dzielnicy i należało pojechać do Rynku tramwajem za 50 gr ,potem przejść kawałek ulicą Moniuszki by trafić do salki katechetycznej.

 Czasem w większej grupie dzieci pruliśmy skrótem koło parku.Czasem zawozili nas rodzice,ale rzadko.

Jeden samochód osobowy po głównej ulicy przejeżdżał co minutę albo dwie,czasem tramwaj lub trolejbus,dostawy do sklepów robiono konnym zaprzęgiem często,nawet poczta miał konne ,miejskie ambulansy.O pedofilach nikomu się nie śniło.

 Pytanko do zwolenników nauki religii w salkach katechetycznych ,czy wyobrażają sobie dziś dotarcie dziecka do salki katechetycznej w przypadku opisanym wyżej bez udziału opiekunów ?

 Potem uczęszczałem do szkoły powszechnej w małym mieście powiatowym,kierownikiem szkoły była pani G.,wspaniały pedagog,nauczyciel i przyjaciel dzieci,żona I sekretarza KP PZPR.

 Kościół od szkoły był oddalony o 150 m,i szkoła i kościół mieściły się przy bocznej ulicy o ograniczonym ruchu miejskim.

 Dlatego pewnie pani kierowniczka G. w porozumieniu z proboszczem tak kazała układać plan lekcji,byśmy mogli na religie pobiec w okienku i wrócić,nauczyciel wiedział czy wszyscy wrócili na lekcji po religii przecież czytał listę obecności.

 Czy zwolennicy nauki w salkach katechetycznych uważają,że w obecnych czasach,nawet w takim przypadku można puścić dzieci samopas na tę lekcję do salki k. ?

 Otóż teraz są takie przepisy,że nie można,lekcje musiały by być po zajęciach szkolnych a rodzic musiałby się pofatygować,by dzieci zaprowadzić i zabrać po lekcji religii .

  Podsumowując ,czy ktoś pytał rodziców czego w tej materii chcą ? Czy lewizna ustalała z nimi stanowisko,czy tylko ustalali linię Barbary Nowackiej ?

 Czy przeniesienie religii wzorem Gomułki ze szkół do salek naprawdę by ułatwiło życie rodzicom?


Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo