42 obserwujących
272 notki
554k odsłony
2208 odsłon

Skąd wiem, że stoję po właściwej stronie?

Wykop Skomentuj42

Każdy jeśli regularnie nie zadaje sobie tego pytania, to przynajmniej powinien je sobie zadawać.

Skąd wiem, że to ja mam rację? Skąd wiem, że popierany przeze mnie kandydat jest najlepszy ze startujących? Skąd wiem, że stoję po właściwej stronie? 

Po pierwsze stąd: 

https://www.worldometers.info/coronavirus/#countries 

i stąd: 

image

Od szczytowego momentu epidemii w Polsce z powodu koronawirusa umiera średnio około 500 osób miesięcznie. To prawie o połowę mniej niż liczba osób, które umierały DZIENNIE z tego samego powodu w szczytowych miesiącach epidemii w krajach takich jak: Hiszpania, Włochy, Wielka Brytania... W tych państwach systemy opieki zdrowotnej załamały się, a łączna śmiertelność (ze wszystkich powodów) w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosła o 75%. W Polsce odnotowano niższą liczbę zgonów w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego, choć ze względu na starzejące się społeczeństwo statystycznie nawet bez koronawirusa powinna być ona wyższa. A przecież wymienione kraje są bogatsze od Polski, więc teoretycznie to nasz słabiutki i niedofinansowany system ochrony zdrowia powinien załamać się w pierwszej kolejności. 

Jakim potworem trzeba być, aby opluwać i fałszywie oskarżać Człowieka, który uratował życie tysiącom Polaków? Dlaczego jest oskarżany i oczerniany? Dlaczego Roman Giertych oszukał swojego klienta udostępniając historyjkę o sprzedającym ministerstwu maseczki "przyjacielu rodziny Szumowskich" (odkąd to przyjaciele ministrów związanych z PiS pędzą po pomoc prawną do Giertycha?) Wojciechowi Czuchnowskiemu z Gazety Wyborczej? Dlaczego PO nagle zainteresowała się od lat (czyli także za rządów PO) finansowanymi z państwowych grantów projektami badawczymi jego Brata min. Szumowskiego? Bo minister Łukasz Szumowski dobrze wykonał swoją robotę, stał się dla ludzi autorytetem, więc trzeba go było za wszelką cenę ZNISZCZYĆ!

Na zdjęciu plakaty, które rozwieszono w Warszawie. Jak widać autorom bardzo przeszkadzały katolickie poglądy Łukasza Szumowskiego i fakt, że jako wolontariusz wraz z Żoną pomagał Matce Teresie z Kalkuty.


Po drugie stąd:

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kontrowersyjne-ulaskawienie-holownia-sa-rzeczy-ktorych-nie-powinno-sie-robic/t6ve3ym  

i stąd: 

image

Dwie ofiary (konkubina i córka) byłego alkoholika, który w czasach gdy pił, okrutnie je bił i jeszcze okrutniej molestował zwróciły się do Prezydenta Andrzeja Dudy z prośbą o to, aby ułaskawił ich oprawcę, gdyż odbył on całą karę więzienia, poddał się leczeniu, przestał pić, pojednał się z nimi, wspomaga je, po czterech i pół roku z sześciu lat zasądzonego zakazu zbliżania się zamieszkał z nimi pod jednym dachem i zakaz zbliżania stanowi jedyną przeszkodę w powrocie ich do normalności. Zarówno kurator skazanego, sądy obydwu instancji jak i prokuratura zaopiniowały tę prośbę pozytywnie, więc Prezydent Andrzej Duda ułaskawił go zdejmując tylko zakaz zbliżania. Z ludzkiego punktu widzenia należy współczuć Córce, której alkohol zamienił ojca w bijącego i molestującego Ją potwora i należy zrozumieć to, że cieszy się z tego, że potwór zniknął, a znów odzyskała ojca. Z chrześcijańskiego punktu widzenia Jej postawa może być uznana za heroiczną (wybaczyła oprawcy i pojednała się z nim). Z prawnego każde podniesienie przez ułaskawionego ręki na Córkę lub kogokolwiek innego posłałoby go natychmiast za kratki (niebieska karta), więc ryzyko ponownego popełnienia przestępstwa jest znikome. 

Jakim ekstremalnie zakłamanym [...autocenzura... proszę wstawić wszystkie najbardziej obraźliwe słowa] musi być podający się za "katolika" Szymon Hołownia (patrz film pod linkiem), który znając wszystkie te okoliczności cynicznie wykorzystał MIŁOSIERDZIE i WSPÓŁCZUCIE jakie wobec ofiary przestępstwa wykazał Andrzej Duda, aby w niego uderzyć i przykleić mu etykietkę "obrońcy pedofilów"? Za jakich [...autocenzura...] musi Szymon Hołownia mieć swoich wyborców, skoro sięgnął po aż takie [...autocenzura...] w przekonaniu, że to nie uderzy w niego, tylko w Andrzeja Dudę?

Na zdjęciu sceny ze spektaklu "Klątwa": seks oralny uprawiany z figurą Jana Pawła II oraz egzekucja tejże figury z tabliczką "Obrońca pedofilów". Jak widać Andrzej Duda niechcący znalazł się po tej stronie co Jan Paweł II (który też stał się Autorytetem, więc też trzeba Go za wszelką cenę ZNISZCZYĆ), a "katolik" Szymon Hołownia po tej stronie, co Oliver Frljić (reżyser "Klątwy").  


Pop trzecie stąd: 

https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-konfederacja-apeluje-do-andrzeja-dudy-o-doprowadzenie-do-dym,nId,4590730

i stąd: 

imageimage

Stanisław Piotrowicz to absolutnie "nie moja bajka". Wielokrotnie wyrażałem się negatywnie zarówno o nim, jak i o nominacji go do Trybunału Konstytucyjnego. Wystarczy przeczytać mój artykuł, pod wszystko mówiącym tytułem: Fake - news, "ustawka", czy też Bóg PiS opuścił z tymi nominacjami? Ale niestety Konstytucja gwarantuje sędziom NIEUSUWALNOŚĆ, o czym nawet dzieci wiedzą w tym kraju. 

Wykop Skomentuj42
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka