45 obserwujących
289 notek
624k odsłony
  4491   0

Co bym zrobił na miejscu Premiera Mateusza Morawieckiego

  1. Już teraz błagałbym prof. Łukasza Szumowskiego o to, aby natychmiast po odzyskaniu sił stanął na czele Ministerstwa Zdrowia. Jednocześnie zapewniłbym sobie na wstępie dobrą komunikację i współpracę z Prezydentem Andrzejem Dudą.
  2. Jak najszybciej (jeszcze w tym miesiącu) zaproponowałbym i przeforsował w Sejmie nowy kompromis aborcyjny w którym dotychczasowa aborcja eugeniczna zostałaby zastąpiona przedwczesnym rozwiązaniem ciąży jako zaniechaniem uciążliwej i daremnej terapii w przypadku wad letalnych (aby pozbyć się protestujących idiotek na ulicach - w przeciwnym wypadku grozi na "scenariusz hiszpański na sterydach" z kilkoma tysiącami ofiar śmiertelnych dziennie). W ten sposób przepisy zostałyby uszczelnione (obecnie stanowią "furtkę" do nadużyć), a jednocześnie zniknąłby pretekst do straszenia kobiet przymusem rodzenia "potworków".
  3. Jak najszybciej po Uroczystości Wszystkich Świetych wprowadziłbym stan wyjątkowy na terenie całego kraju. 
  4. W momencie ogłoszenia stanu wyjątkowego zdymisjonowałbym Jarosława Kaczyńskiego, Zbigniewa Ziobro i Jarosława Gowina z prostym uzasadnieniem: "zarządzanie kryzysowe to nie czas na kluby dyskusyjne i partyjne przepychanki - ci panowie wrócą na swoje stanowiska jak tylko kryzys zostanie pokonany". 
  5. Przywróciłbym na stanowiska Łukasza Szumowskiego, Jadwigę Emilewicz i Dariusza Piontkowskiego jednocześnie odwołując ich następców. Szumowskiego awansowałbym do rangi wicepremiera. 
  6. Na miesiąc przed Świętami Bożego Narodzenia lub wcześniej ogłosiłbym lockdown w szkołach i przedszkolach mający umożliwić nam wypłaszczenie krzywej zachorowań, danie oddechu służbie zdrowia i w miarę normalne przeżycie świąt. Okres ten podzieliłbym na dwa podokresy: pierwszy podokres byłby czasem nauki zdalnej, a drugi okresem corocznej przerwy świątecznej połączonej z przesuniętymi dwutygodniowymi feriami zimowymi (czyli lockdown kończyłby się na dwa tygodnie po standardowej przerwie świątecznej. 
  7. Przywróciłbym model komunikacji z wiosny, czyli konferencje Ministra Zdrowia minimum raz w tygodniu. Jednocześnie dałbym Szumowskiemu możliwośc podejmowania decyzji bez względu na groźbę przekroczenia konstytucyjnych progów ostrożnościowych (zadłużenie względem PKB).

Czy Premier Mateusz Morawiecki podejmie takie lub podobne kroki? Nie sądzę. Do tego TRZEBA MIEĆ JAJA... a kierownictwo PiS ostatnio straciło nie tylko genitalia, ale nawet mózg i instynkt samozachowawczy. 

Z poważaniem 
Wyborca PiS

Lubię to! Skomentuj152 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka