Blog
to i piszę teraz, jak jest...
Docent zza morza
Docent zza morza Miłośnik książek i historii
33 obserwujących 213 notek 309398 odsłon
Docent zza morza, 18 maja 2017 r.

A gdyby tak zakazać u nas obcej agentury?

145 3 0 A A A

Prezydent zaproponował nam debatę konstytucyjną...

A nie ma, moim zdaniem, ważniejszej sprawy od czystych i przejrzystych reguł gry.

image

Już raz wpisano nam do konstytucji ”przewodnią rolę partii” – ale wtedy był to rok 1976, partią była PZPR, a państwem PRL. I do tego obdarowano nas wtedy ”wieczystą przyjaźnią ze Związkiem Radzieckim”. Ale narodu nikt nie pytał, z kim się chce przyjaźnić...

Było, minęło…

Ale gdyby uczynić to jeszcze raz – ale tym razem już dobrowolnie i w trosce o dobro wspólne?

image

I może nie dawać od razu "całej władzy w ręce rad” – czyli PIS, ;-) - ale za to jasno określić kryteria, jakie musi spełniać każdy ruch polityczny zgodny z konstytucją.

A skoro już dziś zakazujemy ideologii komunistycznej i faszystowskiej

– to czemu by ustawowo nie wykluczyć kolejnych mutacji partii zagranicy?

image

Oczywiście największy krzyk podniosą od razu jej sponsorzy i animatorzy (zdradzając nieformalne siatki powiązań). No, bo dotąd zainwestowane setki milionów euro mogłoby się wtedy zmarnować, a przyszłe wielomiliardowe zyski zdematerializować…

  • Dlatego proponuję zdelegalizować wszystkie obce fundacje – publiczne i prywatne [takie jak Batorego (Soros), czy Adenauera (rząd RFN)] - korumpujące sferę publiczną oraz deprawujące przyszłe pokolenia (np. ”nasz” Rzecznik Praw Obywatelskich "jest ze stajni Sorosa", wykształcony na jego uniwersytecie na Węgrzech, o który ostatnio idzie tak ostry bój w Brukseli).

image

image

  •   Rejestrować lobbystów (jak w Brukseli), np. przy Urzędzie Rady Ministrów, poprzez wykup stosownej licencji. Wymagać od parlamentarzystów oraz wyższych urzędników państwowych sprawozdań o kontaktach z lobbystami, na wzór oświadczeń majątkowych.
  • Określić w konstytucji górny pułap zagranicznych udziałów na rynku medialnym oraz określić zasady przeciwdziałania monopolom informacyjnym.
  • Zakazać partiom politycznym jakiegokolwiek wsparcia z zagranicy oraz zabronić im lobbowania zagranicą przeciw racji stanu własnego kraju.
  • Zdefiniować polską rację stanu i umieścić ją w konstytucji.

Nasze doświadczenia historyczne są unikalne, a więc i nasze rozwiązania konstytucyjne muszą być unikalne i opierać się na mądrości wynikającej z gorzkich lekcji przeszłości.

image


Bo pobłażliwość dla dzisiejszej agentury rodzi rzesze następnych agentów, których działalność też będzie wymierzona w dobro wspólne, a bezkarność kolejnych ich pokoleń będzie coraz bardziej demoralizująca.image

image

Najwyższy czas ograniczyć obcym potęgom możliwość szkodzenia Polsce i dalszego hamowania naszego rozwoju. 

Niech o władzę w naszym kraju rywalizują wyłącznie partie działające na rzecz Polski I Polaków, mające różne wizje rozwoju kraju oraz różne propolskie programy… tak by narodowi nie podrzucano więcej kukułczych jaj – tylko udających troskę o nasz wspólny dom… bo przecież ideologiczny monopol lewactwa przejawia się w "niewinnym" haśle - ”nie ma wolności dla wrogów wolności”, prawda?

image

image


Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

"Docentem" to nazywano mnie przed laty w 23 WDH "Pomarańczarnia" przy Liceum Batorego w Warszawie - bo już wtedy "gadałem, jak jest" - to i dzisiaj - "...piszę, jak jest...", ;-) Nie jestem naukowcem - ale faktycznie piszę "zza morza" - Bałtyckiego :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::„Przepychanka w kolejce do bufetu na Łubiance. Major FSB do pułkownika FSB: Nie pchajcie się tak, gaspadin pałkownik, bo choć to Wy "robicie" polskie wybory, ale przecież to maiji rebiata wcześniej urabiają ich sondażami!” ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "W ciągu całego mego życia widziałem w naszym kraju tylko dwie partie. Partię polską i antypolską, ludzi godnych i ludzi bez sumienia, tych, którzy pragnęli ojczyzny wolnej i niepodległej, i tych, którzy woleli upadlające obce panowanie." - Adam Jerzy książę Czartoryski, w. XIX. ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Podczas kryzysów - powtarzam - strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, miłując tylko Polskę, służąc jedynie Polsce i nienawidząc tych, którzy służą obcym." - Józef Piłsudski, w. XX ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: "Jedni są w obozie amerykańskim, drudzy w rosyjskim, trzeci w brytyjskim, niemieckim, francuskim - tylko, k..., nikogo nie ma w obozie polskim!!!" - Aleksander Gudzowaty, w. XXI

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Critical Voice .............. Cytat z twojej ulubionej... "Wywiad Hansa Franka dla "Völkischer...
  • Critical Voice ............. A jakie roszczenia wobec Niemiec mogliby mieć Czesi? I o co...?
  • Czyli michniki - jak zawsze - postarały się maksymalnie nam zaszkodzić. Pozdrawiam Panią.

Tematy w dziale Polityka